Fudbaleri Rudar Prijedora doživjeli su prvi domaći poraz u jesenjem dijelu Premijer lige BiH, pri povratku na svoj Gradski stadion izabranici trenera Borisa Gavrana izgubili su od lidera na tabeli mostarskog Zrinjskog – 0:1.

Prijedor – Gradski stadion. Gledalaca: 700. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Strijelac: 0:1 Todorović (40). Žuti kartoni: Miloš, Kojić, Džafić, Arežina (Rudar Prijedor), Todorović, Radulović, Blaić (Zrinjski).

RUDAR PRIJEDOR: Kozić, Nišević (od 46. Mrkić), Burazor, Kojić, Pekija, Džafić, Arežina, Miloš (od 78. Kunić), Ćulum (od 65. Hamzić), Jovičić, Pejić. Trener: Boris Gavran.

ZRINJSKI: Karačić, Blaić, Peko, Graovac, Radulović, Žeravica, Todorović, Stojanović (od 89. Filipović), Mešanović (od 85. Kordić), Laštro, Zakarić (od 80. Stojkić). Trener: Vinko Marinović.

Jedini pogodak u 40. minutu postigao je Ognjen Todorović sa 17 metara odličnim udarcem lijevom nogom kada je pogodio donji desni ugao Kozićevog gola, nakon soloprodora. Malo ko je očekivao da će to da bude i konačan rezultat ovog susreta, ali ispostavilo se da je tako.

U 22. minutu domaći su tražili jedanaesterac kada je Zvonimir Blaić u svom šesnaestercu šut Mirze Džafića zaustavio rukom, ali je dosuđen korner. U drugom poluvremenu bila je još jedna sumnjiva situacija u kaznenom prostoru “Plemića”, ali je pištaljka sudije Admira Šehovića iz Sarajeva ostala nijema.

Mostarci su pored postignutog gola imali još pet-šest stoodstotnih šansi iz kontranapada, ali nisu više uspjeli da zatresu mrežu Dalibora Kozića.