sir-rudar-kup

Široki Brijeg – Stadion: „Pecara“. Gledalaca: 500. Sudija: Mirza Tičić (Sarajevo). Strijelci: 1:0 Menalo (27), 2:0 Ivanković (29), 3:0 Ivanković (42), 4:0 Menalo (47), 5:0 Buhač (51). Žuti kartoni: Karačić, Buhač (Široki Brijeg), Jovičić (Rudar Prijedor).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Barišić, Krstanović (od 46. Baraban), Ivanković, Landeka, Menalo, Sesar, Buhač (od 73. Crnov), Brekalo, Karačić (od 80. Ćorić). Trener: Slaven Musa.

RUDAR PRIJEDOR: Kuzmić (od 53. Petrović), Burazor, Kojić (od 46. Džasper), Pekija, Džafić (od 71. Mrkić), Miloš, Ćulum, Desnica, Jovičić, Pejić, Gavranović. Trener: Boris Gavran.

Nastavljeno je rezultatsko posrtanje Rudar Prijedora i u šesnaestini finala Kupa BiH, doživljen je ubjedljiv poraz 0:5 od Širokog Brijega.

Tako su Hercegovci za samo tri dana dva puta pobijedili „rudare“, nakon 1:0 u prvenstvu u gradu na Sani izabranici Slavena Muse su „petardirali“ Prijedorčane. Više od same eliminacije može da brine činjenica da Rudar Prijedor već 565 minuta nije postigao gol, odnosno u više od šest takmičarskih utakmica.

Već poslije prvih 45 minuta kada je domaćin vodio sa 3:0 bilo je jasno da će u sljedeću fazu masovnijeg takmičenja Hervegovci koji su u nastavku samo ovjerili pobjedu sa još dva pogotka.