sudija-obrasovic

Zahvaljujući glavnom sudiji Darku Obradoviću iz Stoca koji je jedva dočekao da bude najbolji igrač domaćina, Željezničar je izbacio Krupu iz Kupa BiH golom iz penala u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Stadion: „Grbavica“. Gledalaca: 1.500. Sudija: Darko Obradović (Stolac). Strijelac: 1:0 Đelmić (90+4 – penal). Žuti kartoni: Bogdanović, Livaja (Željezničar), Stjepanović, Vuković, Mazalica, Dujaković (Krupa).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Kosorić, Blagojević, Stokić (od 55. Beganović), Đelmić, Mladenović, Livaja, Hadžiahmetović, D. Sadiković (od 68. Hasanović), Bogdanović, Kokot. Trener: Vlado Čapljić.

KRUPA: Kutić, Stjepanović, Damjanović, Ljubenović (od 86. Maksimović), Stojanov, Dujaković (od 80. Šamar), Vuković, Mazalica, Vukotić, Špica (od 66. Ž. Đukarić), Mijić. Trener: Slobodan Starčević.

Zahvaljujući glavnom sudiji Darku Obradoviću iz Stoca koji je jedva dočekao da bude najbolji igrač domaćina, Željezničar je izbacio Krupu iz Kupa BiH golom iz penala u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Siguran strijelac sa 11 metara bio je Ognjen Đelmić poslije očigledno poklonjenog penala za domaćina. Dok je namještao loptu na bijelu tačku sa juga gdje su najvatreniji navijači Želje čulo se negodovanje, prozivanje i nezadovoljstvo.

Navijači domaćih su ironično uzvikivali: „Kup je naš!“, „Ovo je smiješno!“, „Sudija, lopove…“ Igrači i stručni štab Krupe su nagrađeni aplauzima i povicima „Krupa šampion“.