Promjena na klupi Rudar Prijedora se pokazala kao dobitna već u prvoj utakmici jer je odlaskom Borisa Gavrana, a dolaskom Zlatka Jelisavca „zeleno-crna“ ekipa dobila poletnost i borbenost što je izostajalo u prethodnim susretima, pa su „rudari“ sa minimalnih 1:0 pobijedili Željezničar i vratili se u borbu za opstanak iako su i dalje u teškoj situaciji.

Prijedor – Gradski stadion. Gledalaca: 800. Sudija: Elvis Mujić (Banovići). Strijelac: 1:0 Mrkić (2). Žuti kartoni: Mrkić, Arežina, Pejić, Milutinović, Kunić (Rudar Prijedor), Blagojević, Memija, Hadžiahmetović, Hodžurda (Željezničar). Isključenje: Dragan Pralica (doktor Rudar Prijedora) u 69. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Kozić, Šodić, Burazor, Arežina (od 85. Radoja), Pekija, Milutinović, Ćulum, Jovičić, Pejić, Mrkić (od 78. Gavranović), Kunić (od 89. Džafić). Trener: Zlatko Jelisavac.

ŽELJEZNIČAR: Antolović, Kosorić, Blagojević, Đelmić (od 62. Memija), Mladenović, Hadžiahmetović (od 76. Mujagić), E. Sadiković, D. Sadiković, Bogdanović (od 20. Hodžurda), Tiago, Kokot. Trener: Edis Mulalić.

Promjena na klupi Rudar Prijedora se pokazala kao dobitna već u prvoj utakmici jer je odlaskom Borisa Gavrana, a dolaskom Zlatka Jelisavca „zeleno-crna“ ekipa dobila poletnost i borbenost što je izostajalo u prethodnim susretima, pa su „rudari“ sa minimalnih 1:0 pobijedili Željezničar i vratili se u borbu za opstanak iako su i dalje u teškoj situaciji. Tako je stručnjak koji je debitovao u Premijer ligi BiH uopšte startovao pobjedom i najavio bolje dane za prijedorski fudbal, a igrači i stručni štab su sa istoka dobili aplauz na otvorenoj sceni.

Jedini pogodak pao je već u drugom minutu kada je odličnu brzu akciju i transformaciju domaćina pogotkom krunisao mladi Nebojša Mrkić. Malo ko je od oko hiljadu gledalaca na tribinama Gradskog stadiona u Pruijedoru očekivao da će to biti i konačan rezultat, ali ispostavilo se tako. Rudar Prijedor – Željezničar 1:0 (1:0).

I poslije vođstva domaći igrači su bili aktivniji na terenu, borbeniji i angažovanije, željeli su, vidjelo se, više pobjedu od Sarajlija. Zasluženo su i došli do nje. Pored gola Rudar Prijedor je najbolju priliku imao u 78. minutu kada su ofanzivci domaćina izveli odličnu akciju, a Filip Arežina umjesto da plasira loptu loptu u mrežu „zategao“ je preko prečke. Dva minuta kasnije poslije kornera Željezničar je mogao do izjednačenja, međutim na sreću Prijedorčana Aleksandar Kosorić je glavom bio neprecizan.

U 15. minutu na teren Gradskog stadiona u Prijedoru ušao je nepozvani gost, pas kojeg je uklonio kapiten Nebojša Šodić odnijevši ga iza ograde, za šta je sa istoka nagrađen povicima „Šoda šinteru, Šoda šinteru“. Smiješna situacija je viđena i u 76. minutu kada je izlazio iz igre gostujući fudbaler Amir Hadžiahmetović, on je prije napuštanja terena skinuo dres pa ga je sudija Elvis Mujić iz Banovića vratio sa aut-linije da obuče dres i pokazao mu žuti karton.

Utakmica je počela minutom ćutanja čime je odata posljednja počast preminulom Rešidu Crnoliću Gertiju, nekadašnjem fudbaleru i funkconeru prijedorskog kluba.

REZULTATI 14. KOLA

Široki Brijeg – Drina (Z)        5:1 (2:0)

Travnik – Olimpik                  2:1 (2:1)

Čelik – Velež                         1:0 (1:0)

Zrinjski – Mladost (DK)         4:0 (0:0)

Borac – Radnik                     0:1 (0:0)

Sarajevo – Sloboda              1:0 (0:0)

Rudar Prijedor – Željezničar1:0 (1:0)

Slavija – Vitez                      0:1 (0:1)

1. Zrinjski              14 9              3              2              18:4        30
  2. Široki Brijeg      14 8              4              2              24:9        28
  3. Sloboda             14 8              4              2              16:8        28
  4. Radnik               14 8              4              2              13:8        28
  5. Sarajevo            14 8              1              5              26:10      25
  6. Čelik                  14 6              4              4              19:16      22
  7. Željezničar        14 6              2              6              16:14      20
  8. Slavija               14 5              5              4              15:15      20
  9. Mladost (DK)     14 4              7              3              14:19      19
  10. 10. Vitez            14 6              1              7              15:23      19
  11. 11. Olimpik       14 4              4              6              15:15      16
  12. 12. Travnik        14 5              1              8              14:19     16
  13. Rudar Prijedor   14 4              3              7              13:18     15
  14. Borac                 14 3              3              8                9:18     12
  15. Velež                 14 1              4              9                7:18        7
  16. Drina (Z)            14 2              0              12            14:34        6