Košarkaši Prijedora  su u  4. kolu Prve lige Republike Srpske,posle dva vezana poraza,  pobijedili su ekipu Sutjeske iz Foče rezultatom 71:69.

Dvorana Mladost u Prijedoru. Sudije: Miljan Šobot, Dragoslav Rađević, Aleksandar Vuruna

PRIJEDOR: Romanić, Bogićević 13, Kecman, Zlokapa (kap.) 2, Stakić 9, Vuković, Radivojac 2, Marčetić 13, Tomić 3, Jovičić 17, Zvonar 12.

SUTJESKA: D.Radović 7, Vojvodić, Bodiroga 16, I.Radović 14, Kalajdžić 5, Kaurin 5, Vuković, Prodanović 4, S.Radović 8, Milovanović, Savić, Sladoje 10

Košarkaši Prijedora  su u  4. kolu Prve lige Republike Srpske,poslije dva vezana poraza,  pobijedili su ekipu Sutjeske iz Foče rezultatom 71:69.

Prijedorčani su dobro otvorili   utakmicu  i  imali prednost od 14 koševa ( 18:4), a prvu četvrtinu  završili su rezultatom 18:8. U nastavku gosti su za nijansu bili  bolji i u drugoj   četvrtini  primakli se na 7 koševa razlike. Nakon  odmora gosti dolaze do rezultatskog priključka i prednosti od 5 poena.  U četvrtoj četvrtini Prijedorčani opet igraju svoju igru  a u uzbudljivoj završnici  su se bolje snašli i nanijeli poraz ekipi Sutjeske. Sedam sekundi pre kraja susreta mladi Filip Marčetić iskoristio je jedno slobodno bacanje i timu Prijedora donio prednost od tri poena (71:68).

Najefikasniji u pobedničkom timu  Prijedora  bio je Nenad Jovičić sa  17 poena, 15 skokova, 1. asistencijom i 1. blokadom. Kod gostiju iz Foče   isticali su se Goran Bodiroga, visoki Nemanja Sladoje te Ivan Radović. Košarkaši Prijedora sledeću utakmicu gostuju kod  ekipe Studenta iz Banja Luke. To je  derbi kolu .