Gradonačelnik Prijedora Marko Pavić upriličio je danas prijem za ekipe dvije prijedorske škole koje su pobijedile na republičkom takmičenju iz poznavanja prve pomoći i pokreta Crvenog krsta.
“Izuzetno mi je drago što su mladi ljudi zainteresovani za ovu djelatnost jer ovo je jedna podloga za volontere koji će se ubuduće baviti dobrovoljnim radom, i to ovim humanim, na korist naših sugrađana”, rekao je Pavić novinarima u Prijedoru nakon prijema.

Predsjednik Gradske organizacije Crvenog krsta Prijedor Zoran Veselinović podsjetio je da je ekipa Srednjoškolskog centra Prijedor osvojila prvo mjesto na republičkom takmičenju iz programa prve pomoći, a da je ekipa Osnovne škole “Desanka Maksimović” Prijedor osvojila prvo mjesto na republičkom takmičenju iz programa poznavanja pokreta Crvenog krsta.

“Pokazale su da naše škole, naš grad i naša organizacija prednjače u tim oblastima i iz godine u godinu ostvaruju znatne rezultate”, naveo je Veselinović.

On je naglasio da je značaj sekcija prve pomoći i u tome šte se među tim mladim ljudima regrutuju budući volonteri.

SRNA