Atletski klub “Sloboda” iz Novog Grada bio je najbolji u Balkanskoj trkačkoj ligi prošle godine.

Predsjednik kluba Dalibor Nedimović kaže da je ovo priznanje najznačnije koje je Atletski klub “Sloboda” osvojio za pet godina postojanja.

“Atletski klub `Sloboda` ima 38 članova koji su prošle godine istrčali 11.053 kilometara”, rekao je Nedimović Srni.

Osim u ukupnom plasmanu, više članova kluba osvojilo je pehare i medalje u svojim disciplinama.

Nedimović kaže da je Klub iz Novog Grada vodio “mrtvu trku” sa Atletskim klubom “Sljeme”, koji je pobijedio za tri boda.

Atletičari iz Novog Grada su 2014. godine u Balkanskoj trkačkoj ligi osvojili drugo mjesto.

“Dodjela priznanja je održana u Beogradu 3. januara”, rekao je Nedimović i dodao da će za članove Kluba večeras biti upriličena svečanost.

Atletski klub “Sloboda” iz Novog Grada prošle godine je bio organizator pet atletskih manifestacija – jedinog maratona u BiH “Stazama Branka Ćopića”, trejl trke, jesenjeg krosa, ultramaratona i trke Djeda Mraza.

Članovi kluba su prošle godine osvojili 161 medalju – 87 zlatnih, 49 srebrnih i 25 bronzanih.