U pretposljednjoj utakmici na svom terenu u sezoni u kojoj su ispali iz Premijer lige BiH fudbaleri Rudar Prijedora remizirali su protiv Viteza – 1:1.

Prijedor Gradski stadion. Gledalaca: 400. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Streijci: 0:1 Anastasov (46), 1:1 Jakupović (88). Žuti kartoni: Marić, Pejić, Burazor, Erić (Rudar Prijedor), Jevtić, Barić (Vitez).

RUDAR PRIJEDOR: Kozić, Pekija, Burazor, Kantar, Milutinović, Rastoka (od 55. Antonić), Jovičić, Pejić (od 55. Jakupović), Marić (od 74. Kojić), Kunić, Erić. Trener: Zlatko Jelisavac.

VITEZ: Živković, Jurić, Jevtić, Livaja (od 56. Livačić), Muminović, Barić, Mrkaić, Novak (od 81. Kapetan), Barišić, Sadiković, Anastasov (od 62. Đurić). Trener: Branko Karačić.

Poslije prvih 45 minuta nije bilo golova iako su oba tima imali nekoliko prilika, Vedran Kantar je za domaćina pogodio i stativu, a gosti su u finišu poluvremena imali šansu kada je lopta bukvalno stala na gol-liniji u baltu.

Čim je krenulo drugo poluvrijeme Vitežani su poveli u 46. minutu pogotkom Aleksandra Anastasova i taj rezultat je važio sve do 88. minuta kada se u gužvi najbolje snašao Demir Jakupović i donio izjednačenje. Ovo je peti remi Prijedorčana u deset utakmica proljećnog dijela Premijer lige BiH.

Sredinom drugog dijela, kada je rezultat bio 1:0 u korist gostiju iz Viteza najvatreniji navijači Rudar Prijedora „Alkohol bojsi“ su skandirali „Izdali ste alkose…“