Ako je fudbalska „petarda“ vatromet, onda su fudbaleri Krupe uz njega proslavili istorijski uspeh – ulazak u Premijer ligu BiH i šampionsku titulu Republike Srpske. I to na veličanstven način, u Semberiji, pobedom protiv direktnog rivala i jedinog konkurenta – Mladosti iz Velike Obarske. Nakon samo druge godine učešća u prvoligaškoj konkurenciji. Mladost – Krupa 1:5 (1:1).

Velika Obarska – Stadion: Mladosti. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Skakić (Gradiška) 8. Strelci: Arnautović (iz penala) u 5. minutu za Veliku Obarsku, a Koljić u 21. i 55, Gavrić  53. i 57. i Milanović u 70. minutu za Krupu. Žuti kartoni: Jevtić, Krezović (Mladost), Dujaković (Krupa).

MLADOST (VO): Remić 5, Krezović 5, Mičić 5, Novaković 5, Došlo 5, Komarčević 5 (od 74. Panić -), Mitrović 5 (od 74. Cvjetinović -), Arnautović 5, Brčkalić 5, Jevtić 5, Bajić 5 (od 62. Lekić -).

KRUPA: Kutić 7, Damjanović 8, Vuković 8, Koljić 8 (od 62. Stojanov -), Dujaković 8,5, Vukotić 8, Cvijanović 7 (od 68. Šamara -), Gavrić 8, Malinović 7,5, Mijić 7, Milanović 8 (od 74. Tučić -).

Igrač utakmice: Nikola Dujaković (Krupa).

Nije počelo dobro po goste kada je u petom minutu oboren Dragiša Komarčević u šesnaestercu gostiju, a sudija Dragan Skakić iz Gradiške pokazao na penal. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Davor Arnautović. Bilo je to, na žalost domaćina, sve što je uradio u ovoj utakmici. akon toga postojao je samo jedan tim na terenu.

Izjednačenje je stiglo u 21. minutu kada je Elvir Koljić maestralno izveo slobodan udarac sa više od 20 metara i već sa tim rezultatom Krupa je bila šampion Republike Srpske. Bio je to rezultat prvog poluvremena, a u nastavku rapsodija prvoligaša iz Krupe na Vrbasu.

Otpor domaćina je slomljen za pet minuta u nastavku, od 53. do 57. minuta kada su izabranici trenera Slobodana Starčevića postigli tri gola i zapečatili sudbinu Obarčana, odnosno overili titulu. Prvo e pogodio Dejan Gavrić u 53. minutu nakon lepe akcije, onda se ponovo Koljić upisao u listu strelaca u 55, da bi Gavrić opet u 57. minutu matirao Dušana Remića.

Konačan rezultat postavio je Slobodan Milanović u 70. minutu nakon solo-akcije, a pobeda Krupe mogla je da bude i ubedljivija da je u sudijskoj nadoknadi rezervista Zoran Šamara pogodio mrežu Mladosti. Njemu je u odsudnom trenutku ponestalo koncentracije  završnici akcije.