U jednoj od derbi utakmica drugog kola Prve lige Republike Srpske Rudar Prijedor je kao gost pobijedio Slaviju u istočnoj Ilidži – 2:1.

Istočna Ilidža – Stadion: SRC „Famos-Vojkovići“. Gledalaca: 400. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Strijelci: 1:0 Salković (8), 1:1 Burazor (22), 1:2 Lolić (83). Žuti kartoni: G. Marković, M. marković, milenković, Stepančev (Slavija), Petrović (Rudar Prijedor).

SLAVIJA: Kubura, Radosavljević (od 74. Salčin), Đorđević, G. Marković, Salković (od 77. Asentić), Bjeloš (od 62. Stojanović), M. Marković, Konjhodžić, Milenković, Stepančev, Pušara. Trener: Branislav Berjan.

RUDAR PRIJEDOR: Petrović, Lajić (od 71. Dalić), Burazor, Šakić (od 75. Lolić), Davidović, S. Kovljen, Ćatić, Milinković, Jaćimović, Gavranović, Marić (od 80. Miličević). Trener: Zlatko Jelisavac.

U jednoj od derbi utakmica drugog kola Prve lige Republike Srpske Rudar Priejdor je kao gost pobijedio Slaviju u istočnoj Ilidži – 2:1.

Već u petoj minuti Slavija je imala odličnu priliku, sjajno je iz slobodnog udarca šutirao Duško Radosavljević, a golman gostiju Nemanja Petrović paradom iz rašlji loptu izbacio u korner. U devetom minutu Slavija je povela sa 1:0. Miloš Đorđević je prošao po desnoj strani i poslao prizmenu loptu u sredinu za Anela Salkovića  koji je lagano posprema u mrežu.

Nakon toga uslijedio je period mirnije utakmice, a onda je Rudar Prijedor izjednačio. Bojan Burazor se odlučio na šut sa dvadesetak metara, a lopta na putu do mreže pogađa Aleksandra Pušaru i mijenja pravac, te odsijeda u mreži Miloša Kubure.

Rudar Prijedor imao još jednu priliku iz slobodnog udarca u finišu prvog dijela, ali je Miloš Kubura dobro intervenisao i uhvatio taj šut. Igrao se 55. minut u Vojkovićima kada je viđena odlična prilika za Slaviju. Miloš Đorđević je odlično šutirao sa dvadesetak metara, a Petrović odbio loptu, na nju je natrčao Anel Salković, ali ga obara defanzivac gostiju, ali po Gigoviću je to bilo obostrano i nije pokazao na penal. Protestvovali su uveliko domaći fudbaleri, ali Gigović nije želio da promijeni odluku.

U finišu Slavija je zaprijetila, Đorđević je centrirao, a Salković šutirao mlako glavom pravo u Petrovića. A onda odluka u 82. minutu, sjajno je lob-udarcem Draško Lolić sa desne strane pogodio suprotne rašlje za 2:1 i veliko slavlje gostiju.

Imala je Slavija odličnu priliku u sudijskoj nadoknadi. Ivan Stepančev je plasirao loptu, ali je Nemanja Petrović krajnjim naporom izbacio loptu u korner i bio jedan od junaka ove utakmice.