Fudbaleri Rudar Prijedora i Drine iz Zvornika su odigrali nerješeno 1:1 u derbiju petog kola Prve lige Republike Srpske na Gradskom stadionu u Prijedoru.

Prijedor – Gradski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Dragan Mejakić (Banjaluka). Strijelci: 1:0 Burazor (50 – penal), 1:1 Stevanović (84). Åœuti kartoni: Gavranović (Rudar Prijedor), Kikić, Mijailović (Drina). Crveni karton: Novica Petrović (Rudar Prijedor) u 55. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Ne. Petrović, Davidović, No. Petrović, Burazor, Šakić (od 62. Lajić), Rokvić (od 56. Miličević), Vojinović (od 4. Lolić), Milinković, Jaćimović, Gavranović, Marić. Trener: Zlatko Jelisavac.

DRINA (Z): Maksimović, Ivaović, Majlović, Torbica (od 65. Stevanović), Kikić, Stojanov, Jokić, Zekić, Ćosić, Ćulum, Mijailović (od 79. Dragutinović). Trener: Mile Lazarević.

„Rudari“ su i dalje ostali lider na tabeli, ali isu više usamljeni jer imaju isti borj bodova kao i Tekstilac Kort iz Dervente – deset.

Poslije prvih 45 minuta nije bilo golova, a u nastavku Prijedorčani su poveli golom iz opravdano dosuđeog jedanaesterca koji je u gol pretvorio Bojan Burazor u 50. minutu. Od 55. minuta domaćin je igrao sa igračem manje jer je direktni crveni karton dobio Novica Petrović. Prijedrorčani su odolijevali sve do 84. minuta kada je rezervista Bojan Stevanović postavio konačan rezultat.