Fudbaleri Rudar Prijedora su danas pred 100 gledalaca u Žeravici na terenu Sportskog centra „Drago Kovačević“ pobijedili drugoligaša Jedinstvo rezultatom 2:1 i izborili plasman u osminu finala Kupa Republike Srpske.

Žeravica – Stadion: Sportski centar „Drago Kovačević“. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Docić (Banjaluka) 7. Strelci: Kumić u 24. minutu za Jedinstvo (Ž), a Lolić u 11. i Rokvić u 82. minutu za Rudar Prijedor. Žuti kartoni: Hamzić (Jedinstvo), Lolić, Marić (Rudar Prijedor).

JEDINSTVO (Ž): Vasić, Ostojić, Hamzić, Ilić (od 57. Milaković), Babić (od 88. Sadiković -) Ećimović, Kumić, Rizvanović, Zekonja (od 85. Pucarević), Behara, Sanjicki. Trener: Marko Milošević.

RUDAR PRIJEDOR: Inđić, P. Kovljen, Galić, Lolić, Vojinović (od 57. Burazor), Ćatić (od 66. Rokvić), Milinković, Jaćimović, Miličević, Mrkić (od 46. S. Kovljen), Marić. Trener: Zlatko Jelisavac.

Poveli su Prijedorčani golom Draška Lolića, pozajmljenog igrača iz Krupe, u 11. minutu, izjednačio je Bojan Kumić u 24. minutu što je bio rezultat poluvremena.

Pobjedu aktuelnom lideru Prve lige Republike Srpske donio je rezervista Rastko Rokvić u 82. minutu, čime su Prijedorčani potvrdili ulogu favorita u ovom susretu, i izborili plasman u dalje takmičenje.