Fudbaleri Rudar Prijedora ostvarili su danas sedmu prvenstvenu pobjedu u dvanaest odigranih kola Prve lige Republike Srpske, na svom terenu pobijedili su Slaviju iz Istočnog Sarajeva sa 3:1 (1:0).

Prijedor – Gradski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Strijelci: 1:0 No. Petrović (13), 2:0 Jaćimović (50), 2:1 Stojanović (77), 3:1 Šakić (88). Žuti kartoni: Milinković, Šakić (Rudar Prijedor), Stojanović (Slavija).

RUDAR PRIJEDOR: Inđić, No. Petrović, Burazor, Rokvić (od 67. Šakić), Vojinović, Milinković, Jaćimović, Gavranović (od 89. Paunović), S. Kovljen (od 75. Lolić), Miličević, Marić. Trener: Zlatko Jelisavac.

SLAVIJA: Trifković, Radosavljević (od 61. Čvoro), Đorđević, Marković (od 15. Taušan), Bjeloš, Zečević, Marković, Stojanović, Hasković (od 34. Popovac), Lemez, Bošković. Trener: Milomir Odović.

Na taj način izabranici trenera Zlatka Jelisavca ostali su usamljeni na drugoj poziciji prvenstvene tabele i prvi pratilac, sa tri koraka zaostatka za liderom banjalučkim Borcem. Tokom svih 90 minuta Prijedorčani su bili bolji protivnik i sasvim zasluženo su savladali “sokolove” kojima je golom u 77. minutu tračak nade i rezultatsku neizvjesnost vratio Nemanja Stojanović.

Prvo poluvrijeme “rudari” su dobili minimalnim rezultatom pogotkom Novice Petrovića, a na početku nastavka Ognjen Jaćimović je udvostručio prednost. Postigli su Prijedorčani još jedan gol, tačnije Rastko Rokvić, ali je poništen zbog ofsajda. U 88. minutu rezervista Milan Šakić je otklonio sve dileme i riješio pitanje pobjednika pred oko 300 gledalaca na Gradskom stadionu u Prijedoru.