U 19. kolu šampionata Republike Srpske, fudbaleri „Rudar Prijedora“, rezultatom 2:0, pobjedili su „Kozaru“ iz Gradiške.

Gradski stadion u Prijedoru, gledalaca 300

„Rudar Prijedor“: Inđić, Davidović, Malović, Vojinović, Petrović, Lolić, Rokvić (od 70. minuta Popović), Jaćimović (od 80. Panić) Gavranović, Kovljen, Marić ( od 58. Malinović).

Trener: Zlatko Jelisavac

“Kozara” Gradiška: Đakušić, O.Petrović, Makitan, Og. Petrović, Glišić ( od 70. Majetić), Al. Popović (od 60. Škorić), Majdanac, Marin, Aljetić, Bunić ( od 85. Sa.Popović),  Dekić.

Trener: Velimir Stojnić

U korektnoj utakmici žute kartone su zaraduili: Kovljen „Rudar Prijedor“ te gostujući igrači: Og. Petrović, Bunić i Majetić.

Pobjednik je riješen nakon 30 minuta igre.

Prva zrelija prilika bila je u 7. minutu kad je golgeter „Rudar Prijedora“ Ognjen Jaćimović pogodio prečku.

Gosti u 11. minutu preko Dejana Glišića dolaze u gol šansu ali je njegov šut zaustavio golman Dejan Inđić.

U 19. minutu uslijedilo je slavlje na terenu i tribinama  stadiona u Prijedoru. Lopta upućena s desne strane došla je do Draška Liolića koji efektno postiže gol i dovodi „rudare“ u vodstvo.

U 30. minutu poslije izvedenog slobodnog udarca Lolić je uputio šut a u kaznenom prostoru „Kozare“ nespretno je intervenisao i rukom zahvatio loptu  Ognjen Petrović. Sudija bez dvoumljenja pokazuje na bijelu tačku, a u gol je pretvara Draško Lolić.

Nakon ovog gola, u 38. minutu, odličan šut glavom Jaćimovićeva za koji centimetar odlazi van okvira gola.

Nakon odmora, u 46. minutu, zaprijeti je Dejan Glišić koji pogađa stativu .

U nastavku i Rastko Rokvić je bio u prilici da poveća rezultat, ali je njegov šut u 66. minutu bio neprecizan, da bi u 73. minutu  šut Lolića gostujući golman Stefan Đakušić  izboksovao u korner. U poslednjim trenucima regularnog djela meča priliku za gol nije realizovao  rezervista Srđan Malinović.

„Rudar Prijedor“ je zasluženo osvojio nova tri boda a oba tima  ostali su dužni navijačima.

U narednom kolu „Rudar Prijedor“ gostuje kod „Slobode“ u Mrkonjić Gradu.