Nevjerovatan finiš je viđen na današnjoj prvenstvenoj utakmici u Prijedoru iako je do 84. minuta prikazana slaba igra u kojoj su gosti ostavili bolji utisak, a onda su uslijedila tri gola, preokret domaćina i pobjeda s kojom je smanjena bodovna razlika za liderom banjalučkim Borcem koja sada iznosi petnaest koraka.

Prijedor – Gradski stadion. Gledalaca: 150. Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina). Strijelci: 0:1 Makitan (84), 1:1 Jaćimović (87), 2:1 Kovljen (90+1). Žuti kartoni: Rokvić, Harambašić, Vojinović (Rudar Prijedor), Marin (Kozara).

RUDAR PRIJEDOR: Šarac, Davidović, Vojinović, Lolić, Šakić (od 81. Panić), Rokvić (od 65. Kovljen), Malinović, Jaćimović, Gavranović, Harambašić, Marić. Trener: Zlatko Jelisavac.

KOZARA: Đakušić, Petrović, Makitan, Glišić, A. Popović (od 76. Petković), Majdanac, Škorić (od 64. Majetić), Marin, Aljetić, Bunić, Dekić. Trener: Velimir Stojnić.

Po vjetrovitom vremenu pred nešto više od stotinjak gledalaca početak utakmice bio je obostrano obazriv.

U 16. minutu viđen je prvi udarac na gol, šut Draška Lolića sa 18 metara završio je pored gola Gradiščana u gol-autu. Kozara je zaprijetila nekoliko trenutaka kasnije poslije poigravanja Aleksandra Vojinovića u svom šesnaestercu Kozara je iznenada imala stopostotnu šansu da postigne pogodak, ali se Ognjen Škorić nije najbolje snašao i prilika je otišla u nepovrat.

Igrao se 31. minut kada je Draško Lolić iznenada pokušao sa 25 metara, šutirao je u desni donji ugao, međutim golman Kozare Stefan Đakušić se protegao i odbranio. U 43. minutu šut je oprobao i Milan Šakić sa 20 metara, ali je lopta završila tik pored desne stative Kozarinog gola. Bilo je to sve u prvih 45 minuta.

Nastavak je donio miran period igre oba rivala, a u 67. minutu rezervista domaćih Slaven Kovljen koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru centrirao je, Ognjen Jaćimović je odlično šutirao u desni ugao, a Đakušić je odlično intervenisao, u istoj akciji na odbijenu loptu natrčao je Milan Šakić, međutim ponovo je uslijedila odlična intervencija Đakušića.

I onda 84. minut i vođstvo Kozare, poslije kornera Igor Makitan je bio najviši u skoku i pogodio glavom mrežu. Tri minuta kasnije dogodilo se izjednačenje. Ognjen Jaćimović je šutirao glavom u gužvi i pogodio mrežu Đakušića, 1:1. Kada su svi očekivali da se susret završi neriješenim ishodom Prijedorčani su preokrenuli rezultat u prvom minutu sudijske nadoknade, a mrežu nekadašnjeg kluba pogodio je Slaven Kovljen.