Fudbaleri Rudar Prijedora izvojevali su treću prvenstvenu pobjedu, mnogo teže nego što se očekivalo, protiv debitanta banjalučkog Željezničara.

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 350. Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo). Strijelci: 1:0 Jakupović (10), 2:0 Gavranović (43), 2:1 Jokanović (69). Žuti kartoni: Marić, No. Petrović (Rudar Prijedor), Kukrika, Jokanović, Petković, Tadić, Krunić (Željezničar). Isključenje: Ognjen Šatara (pomoćni trener Željezničara) u 45. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Ne. Petrović, No. Petrović, Jakupović, Lolić (od 74. Šakić), Vojinović, Pekija, Pecelj, Jaćimović, Gavranović (od 69. Jandrić), Marić (od 90. Popović), Davidović. Trener: Zlatko Jelisavac.

ŽELJEZNIČAR (BL): Kukrika, Čolić (od 52. Tadić), Pavlović, Nježić (od 46. Jokanović), Bosančić, Marković, Krunić, Malić, Petković, Ostojić, Kuzmanović (od 82. Bilal). Trener: Branislav Krunić.

Fudbaleri Rudar Prijedora izvojevali su treću prvenstvenu pobjedu, mnogo teže nego što se očekivalo, protiv debitanta banjalučkog Željezničara. Izabranici trenera Zlatka Jelsiavca pobijedili su 2:1, prvo poluvrijeme su riješili u svoju korist, a u nastavku susreta spasavali su minimalno vođstvo i pobjedu do koje su, na kraju, i došli. Pogotke za Prijedorčane postigli su Demir Jakupović i Stefan Gavranović, dok je jedini pogodak za Banjalučane postigao Nikola Jokanović.

Bila je ovo utakmica četvrtog kola Prve lige Republike Srpske koja je trebalo da bude odigrana u subotu, ali je odgođena zbog velikih padavina i izbrisanih linija na Gradskom stadionu u Prijedoru. Ovim trijumfom „rudari“ su trenutno na trećoj poziciji sa dva koraka zaostatka iza lidera Zvijezde 09 iz Etno sela Stanišići.