Pobjedom (3:1) u Gradišci protiv Kozare fudbaleri Rudar Prijedora preuzeli su lidersku poziciju na tabeli Prve lige Republike Srpske u, ove jeseni, najbolje prikazanoj igri.

Gradski stadion u Gradišci. Gledalaca: 200. Sudija: Dražen Vasiljević (Doboj). Strijelci: Feher u 65. minutu za Kozaru, a Jaćimović u 9. i Jakupović u 41. i 78. minutu za Rudar Prijedor. Žuti kartoni: Aljetić, O. R. Petrović (Kozara), No. Petrović, Vojinović (Rudar Prijedor).

KOZARA: Bojanić, R. Babić (od 46. O. R. Petrović), N. Babić (od 27. Popović), Ismaili, O. K. Petrović, Glišić, Stamenković, Aljetić, Milojević (od 46. Feher), Stjepanović, Kovljen. Trener: Borče Sredojević.

RUDAR PRIJEDOR: Ne. Petrović, Ćatić (od 70. Gavranović), No. Petrović (od 66. Vejnović), Jakupović, Vojinović, Pekija, Pecelj, Jaćimović, Popović, Jandrić (od 66. Lolić), Davidović.

Pobjedom (3:1) u Gradišci protiv Kozare fudbaleri Rudar Prijedora preuzeli su lidersku poziciju na tabeli Prve lige Republike Srpske u, ove jeseni, najbolje prikazanoj igri. Izabranici trenera Zlatka Jelisavca su već poslije prvih 45 minuta imali prednost od dva gola koj su u nastavku uspjeli da sačuvaju, „rudari“ su u finišu postigli još jedan pogodak za 4:1, ali je on poništen zbog navodnog ofsajda.

Već u devetom minutu poslije lijepe akcije Prijedorčani su poveli, a strijelac je bio Ognjen Jaćimović. Do novog gola čekao se finiš prvog dijela kada je Demir Jakupović u 41. minutu udvostručio gostujuću predost. Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Gradiščani su se vratili u igru u 65. minutu kada je rezervista Robert Feher zatresao mrežu Nemanje Petrovića i ponovo unio rezultatsku neizvjesnost, odnosno svom timu ukazao kakvu-takvu priliku da se nada da može da izbjegne poraz. Međutim, u 78. minutu svojim drugim golom najbolji pojedinac susreta Demir Jakupović je postavio konačan rezultat i raspršio sve snove Kozare.

REZUTATI PETOG KOLA

Podrinje (J) – Zvijezda 09              1:0 (1:0)

Napredak – Sutjeska                     1:1 (1:1)

Tekstilac Kort – Drina (Z)              0:1 (0:1)

Željezničar (BL) – Sloboda (MG)   2:0 (0:0)

Kozara – Rudar Prijedor                1:3 (0:2)

Slavija – Sloga (D)                         1:1 (0:0)

1.  RUDAR PRIJEDOR        5 4              1              0              9:4          13
  2.  ZVIJEZDA 09                5 4              0              1              6:1          12
  3.  TEKSTILAC KORT         5 3              1              1              8:3          10
  4.  DRINA (Z)                     5 3              1              1              4:2          10
  5.  SLOBODA (MG)             5 3              0              2              7:5          9
  6.  ŽELJEZNIČAR (BL)         5 2              0              3              7:8          6
  7.  PODRINJE (J)                 5 2              0              3              4:6          6
  8.  SLAVIJA                         5 1              2              2              6:7          5
  9.  KOZARA                        5 1               2              2              5:8          5
  10.  NAPREDAK                   5 1               1              3              3:5          4
  11.  SLOGA (D)                     5 0               2              3              2:7          2
  12.  SUTJESKA                      5 0              2              3              1:6          2

Parovi šestog kola: Etno selo Stanišići: Zvijezda 09 – Sloga (D), Prijedor: Rudar Prijedor – Slavija, Mrkonjić Grad: Sloboda – Kozara, Zvornik: Drina – Željezničar (BL), Foča: Sutjeska – Tekstilac Kort, Janja: Podrinje – Napredak.