Zbog štrajka koji su pokrenuli u petak prvotimci Rudar Prijedora nisu juče doputovali u Banjaluku na ranije dogovorenu prijateljsku utakmicu protiv prvoligaša Republike Srpske Željezničara, ali da domaćinu ne bi propao termin, “rudari” su poslali juniore, koji su poraženi od domaćina – 1:3.

Stadion Željezničara na Predgrađu u Banjaluci. Gledalaca: 50. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Strelci: Jokanović u 26. i Marković u 58. i 77. minutu za Željezničar (BL), a Kovačević u 37. minutu za Rudar Prijedor.

ŽELJEZNIČAR (BL): Avdukić, Čolić, Ostojić, Šaula, Malić, Bilal, Bosančić, Ružičić, Jokanović, Kuzmanović, Marković. Još su igrali: Kalabić, Jovandić, Kuprešak, Ćetković, Teodorović, Knežević, Marjanović, Tadić.

RUDAR PRIJEDOR (JUNIORI): Milinković, Romanić, Polovina, Sajan, N. Marmat, Krneta, Kovačević, Žerić, Živanić, Radaković, D. Marmat. Još su igrali: Dejanović, Trkulja, Kaurin, Bilbija, Mršić, Topalović.

Prvo poluvreme je završeno nerešenim rezultatom 1:1, a u nastavku više snage su imali Banjalučani, pogotovo raspoloženi centarfor Željezničara i nekada omladinski reprezentativac Republike Srpske Bojan Marković koji je sa dva gola obezbedio pobedu svom timu.

Tako su juniori Rudar Prijedora predvođeni trenerom Srđanom Marjanovićem čuvali obraz kluba koji ove godine slavi veliki jubilej – 90 godina postojanja, a kako će se završiti sukob uprave i prvotimaca zeleno-crnih niko ne može da pretpostavi.