Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Kristal Palas kao gosti sa 3:2 u poslednjem meču 29. kola Premijer lige i to magičnim pogotkom Nemanje Matića u sudijskoj nadoknadi.

Vodio je londonski tim, čiji je kapiten Luka Milivojević sa 2:0 od 48. minuta, bio i bolji dobrim delom utakmice, ali Murinjova ekipa je pokazala duh pobednika.

Nisu se predavali “đavoli”, Smoling i Lukaku su se pobrinuli za izjednačenje, da bi Matić na scenu stupio u prvom od tri minuta sudijske nadoknade.

Prihvatio je odbitak, sačekao da lopta dva puta odskoči i onda je maestralnim udarcem pogodio levi ugao za veliki preokret i konačnih 2:3usred Londona.

Bio je to i Matićev prvenac u dresu Junajteda, i sigurno da će da zauvek pamtiti.