Fudbaleri Rudar Prijedora zabilježili su novu prvenstvenu pobjedu, ovaj put u 28. kolu na gostovanju u Derventi protiv domaćeg Tekstilac Korta i ostali formalno u trci za prvim mjesto i u trci sa Zvijezdom-09 u posljednja četiri kola.

Gradski stadion u Derventi. Gledalaca: 100. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Strijelci: 0:1 Lolić (21), 0:2 Jakupović (53), 1:2 Kovač (80). Žuti kartoni: Đekić (Tekstilac Kort), Gavranović (Rudar Prijedor).

TEKSTILAC KORT: Pećić, Marić, Jolović, Kovač, Brković, Perić, Ćorić, Komlenović, Đekić (od 73. Eminović), Duspara (od 74. Vukadinović), Vugdalić. Trener: Marko Stojić.

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Jakupović (od 72. Šakić), Lolić (od 62. Jandrić), Vojinović, Pekija, Jaćimović, Gavranović, Ćatić, Marić, Dekić (od 60. Petrović), Davidović. Trener: Nedžad Žerić.

Bila je ovo treća uzastopna pobjeda “rudara” u isto toliko utakmica u prvenstvu otkako je na klupi sjeo Nedžad Žerić, a zanimljivo da je gol kapitena Dervenćana Aleksandra Kovača u 80. minutu prvi koji su Prijedorčani primili od promjene trenera, a postigli su deset. Kada se tu doda i pobeda u Kupu Grada Prijedora u Busnovima protiv ekipe Brzi (4:1) onda je jasno da su zeleno-crni u sjajnoj formi i igraju kao preporođeni sa novim šefom struke.

Rudar Prijedor je poveo u Derventi u 21. minutu golom Draška Lolića, a Demir Jakupović je u 53. udvostručio prednost koja je važila sve do deset minuta pred kraj, kada su domaćini postigli počasni pogodak i postavili konačan rezultat. Bilo je ovo drugo uzastopno gostovanje Rudar Prijedora, a u srijedu ekipa ide i na treće, u Zvornik kod Drine, tradicionalno neugodnog protivnika. Zanimljivo, baš na taj dan, 23. maja, 1928. godine klub je osnovan u Ljubiji i slaviće 80. rođendan.