Golom rezerviste Dejana Vučića u 88. minutu fudbaleri prvoligaša Federacije BiH Jedinstva iz Bihaća pobedili su prvoligaša Republike Srpske Rudar Prijedor s minimalnih 1:0 i osvojili trofej prvog, obnovljenog turnira “Gradiška 2018” u organizaciji Fudbalskog kluba Kozara.

Gradski stadion u Gradišci. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška). Strelac: Vučić u 88. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Lajić, Kukavica, Ramić, Pekija, Rosić, Rokvić, Gavranović, Crnomarković, Davidović, Mrkić. Još su igrali: Petrović, Sajak, Dragić, Živanić, Mikić, Mrđić.

JEDINSTVO (Bi): Vuković, Borovčanin, I. Hodžić, Tahirović, Remić, Jašarević, Zečević, Mujagić, Halavić, Rovčanin, Galin. Još su igrali: Bećirević, Antić, Petrović, E. Hodžić, Pendek, Dizdarić, Hrustanović, Alić, Samardžić, Nuspahić, Vučić.

U tvrdoj, pravoj takmičarskoj utakmici svih 90 minuta treneri Vlado Jagodić i Nedžad Žerić su se nadmudrivali, a u finišu susreta mladoj ekipi iz Prijedora pala je koncentracija, baš kao i u polufinalu protiv domaćina, što je Vučić uspeo da iskoristi i matira golmana Mirzu Hamzabegovića. Pre gola oba tima imali su po nekoliko dobrih prilika, ali se mreže nisu tresle.

U polufinalnim susretima Rudar Prijedor je bio bolji od Kozare pobedivši na jedanaesterce 5:2 posle 1:1 nakon odigranih 90 minuta, dok je bihaćki klub savladao Tekstilac iz Dervente. Utakmica za treće mesto nije igrana.

Za najboljeg fudbalera turnira proglašen je Ekrem Hodžić iz pobedničke ekipe, dok je Mirza Hamzabegović iz Rudar Prijedora najbolji golman. Najboljeg strelca nije bilo jer su po jedan pogodak postigli Damir Rovčanin, Dejan Vučić (Jedinstvo), Aleksandar Kondić (Kozara) i Nedeljko Crnomarković (Rudar Priejdor).

Ovaj susret je trebalo da bude odigran u subotu, ali pošto su igrači Jedinstva na putu za Gradišku imali saobraćajnu nesreću, na svu sreću bez povreda, igrana je sinoć.