Reagujući na odluku Nezavisnog istraživačkog centra i portala “Slobodna Bosna” da objavljuju imena sa tog spiska, Vukotić je naglasio da se nada da će Narodna skupština poništiti nekada usvojeni izvještaj o Srebrenici, jer se, kako kaže, upravo na temelju tog izvještaja grade ovakve konstrukcije.
“Nakon odluke najvišeg zakonodavnog tijela Srpske, potrebno je kolektivno reagovati na ovo etiketiranje ljudi, jer pojedinačne reakcije nisu primjerene ovako problematičnom trenutku ni ovakvoj namjeri bošnjačke politike”, rekao je Vukotić.
On je dodao da objavljivanjem spiska koji sadrži imena više od 20 hiljada ljudi, promoteri bošnjačke politike praktično sami sebe demantuju u tome da je Srebrenica genocidna namjera, jer kako navodi Vukotić, postavlja se pitanje kakva je to namjera u kojoj učestvuje preko 20 hiljada ljudi.
Predsjednik Udruženja “Majke Srebrenice” Munira Subašić predala je njemačkom tužiocu spisak sa 22 hiljade imena pripadnika Vojske Republike Srpske, koje dovodi u vezu sa zločinom u ovom gradu u julu 1995. godine.
Narodna skupština Republike Srpske u utorak, 14. avgusta, razmatraće na posebnoj sjednici Informaciju o Izvještaju Komisije o događajima u i oko Srebrenice u periodu od 10. do 19. jula 1995. godine.
SRNA/ATV