Golom Stefana Gavranovića u 63. minutu fudbaleri Rudar Prijedora pobijedili su minimalnim rezultatom banjalučki Željezničar u susretu dva najmlađa tima u Prvoj ligi Republike Srpske.

Prijedor – Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina). Strelac: Gavranović u 63. minutu. Žuti kartoni: Mrkić, Hamzabegović (Rudar Prijedor), Bosančić, Ostojić, Čolić (Željezničar).

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Ramić (od 46. Mrkić), Lezić, Kovačević (od 80. Lajić), Gavranović, Pekija, Crnomarković (od 46. D. Marmat), Mujagić, Sajak, Kukavica, Davidović. Trener: Nedžad Žerić.

ŽELJEZNIČAR (BL): Avdukić, Čolić, Kuprešak, Šaula, Knežević, Kulenović, Bosančić, Marković (od 80. Kalabić), Bilal (od 67. Teodorović), Ostojić, Kuzmanović. Trener: Zoran Ćurguz.

Golom Stefana Gavranovića u 63. minutu fudbaleri Rudar Prijedora pobijedili su minimalnim rezultatom banjalučki Željezničar u susretu dva najmlađa tima u Prvoj ligi Republike Srpske. Gavranović je po lijevoj strani ušao u kazneni prostor Banjalučana i matirao Asmira Avdukića, nekadašnjeg golmana “rudara” i bio je to gol odluke.

Ovo je prva domaća prvenstvena pobjeda Prijedorčana, ali ujedno i prvi gol na Gradskom stadionu u Prijedoru, odnosno četvrti zvanični meč u kojem su izabranici trenera Nedžada Žerića zabilježili pobjedu, a zanimljivo je da su zeleno-crni trijumfovali u tim susretima sa gol razlikom 12:0! Prije toga Prijedorčani su postigli samo jedan gol i to u Foči protiv Sutjeske, a bio je strijelac iz jedanaesterca Stefan Toti Gavranović.

Tokom svih 90 minuta Rudar Prijedor je diktirao tempo i držao konce u svojim rukama, domaćini su stvarali šanse, ali je prvi ozbiljnije, u 30. minutu zaprijetio gostujući tim kada je Luka Kulenović pogodio stativu. Bilo je to sve od Banjalučana. Ovim trijumfom Rudar Prijedor je napravio korak ka gornjem dijelu prvenstvene tabele, najavljujući bolje dane i bježeći sa samog začelja prvoligaškog karavana.

REZULTATI 7. KOLA

Rudar Prijedor – Željezničar (BL)      1:0 (0:0)

Alfa Modriča – Podrinje (J)    2:1 (1:1)

11. PODRINJE (J)              7 1          2          4             3:7       5
  12. DRINA (Z)                   7 0          2          5            6:14      2

Parovi osmog kola: Banjaluka: Željezničar – Sutjeska, Gradiška: Kozara – Drina, Banjaluka: Borac – Sloga (GC), Derventa: Tekstilac – Sloboda (MG), Janja: Podrinje – Slavija, Prijedor: Rudar Prijedor – Modriča Alfa.