Fudbaleri Rudar Prijedora zaustavljeni su u osmini finala i u Kupu Republike Srpske od premijerligaša Krupe, a prije sedam dana ispali su od federalnog drugoligaša Klisa iz Butorovića polja u Kupu Bosne i Hercegovine.

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 150. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Strelci: Aganspahić u 34, 41. i 73. i Lukić u 58. minutu. Žuti kartoni: Sajak (Rudar Prijedor), Maksimović (Krupa).

RUDAR PRIJEDOR: Petrović, Ramić, Lezić, Lajić, Živanić (od 65. Kovačević), Polovina, Gavranović, Mujagić, Mikić (od 52. D. Marmat), Sajak, Kukavica (od 22. Crnomarković). Trener: Nedžad Žerić.

KRUPA: Marković, Redžić, Makitan, Modić (od 20. Savić), Lukić, Aganspahić, Dekić (od 46. Karišik), S. Nikolić (od 83. Crnov), Golubović, Maksimović, L. Nikolić. Trener: Petar Kurćubić.

Trener gostiju Petar Kurćubić debitovao je pobjedom (4:0) na novom poslu poslije preuzimanja funkcije od Branislava Krunića i prekinuo je niz poraza u zvaničnim utakmicama. Domaćini su na početku bili bolji na terenu, a u 16. minutu sudarili su se defanzivci gostiju Dekić i Modić, prvi je zaradio veliki flaster na čelu, a drugi je prebačen kolima hitne pomoći u prijedorsku bolnicu.

Igrao se 34. minut kada je Aganspahić postigao prvi od tri gola na današnjoj utakmici poslije ubacivanja s lijeve strane, a u 41. ponovo je reagovao na centaršut s lijeve strane, prvi pzt nogom, drugi glavom. U nastavku Krupljani su postigli još dva gola i ovjerili trijumf.