Prijedorčani su bili bolji tokom svih 90 minuta, ali nisu uspjeli da dođu do pobjede protiv pretposljednjeg tima prvoligaškog karavana Republike Srpske, Slobode iz Mrkonjić Grada.

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 200. Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina). Strelci: Gavranović u 10. minutu za Rudar Prijedor, a Adm. Ljutić u 20. minutu za Slobodu (MG). Žuti kartoni: Lajić, Gavranović, Hamzabegović (Rudar Prijedor), Peno, Adn. Ljutić (Sloboda).

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Lezić, Lajić, Kovačević, Gavranović, Pekija, Crnomarković (od 74. Đivanić), Mrkić (od 67. D. Marmat), Mujagić, Sajak, Davidović. Trener: Nedžad Žerić.

SLOBODA (MG): Modić, Dučić, Adn. Ljutić, Peno (od 88. Vidović), Savanović, Šamara, Srndović, Gračanin, Vučković, Adm. Ljutić, Sladojević. Trener: Željko Vranješ.

Prijedorčani su bili bolji tokom svih 90 minuta, ali nisu uspjeli da dođu do pobjede protiv pretposljednjeg tima prvoligaškog karavana Republike Srpske, Slobode iz Mrkonjić Grada. “Rudari” su poveli u 10. minutu pogotkom Stefana Gavranovića, a u 20. minutu izjednačio je Admir Ljutić i, ispostavilo se kasnije, to je bio i konačan rezultat.

Bila je ovo peta prvenstvena utakmica u kojoj izabranici trenera Nedžada Žerića nisu poraženi, ali su izgubili dva dragocjena boda u drugom uzastopnom identičnom remiju na domaćem terenu. Pravo je čudo šta su sve promašili domaći fudbaleri koji su imali terensku inicijativu.

REZULTATI 10. KOLA

Željezničar (BL) – Kozara           4:3 (1:3)

Tekstilac – Drina (Z)                  0:0

Podrinje (J) – Sloga (GC)           1:0 (1:0)

Rudar Prijedor – Sloboda (MG)   1:1 (1:1)

Modriča Alfa – Slavija                0:0

Borac (BL) – Sutjeska              16. oktobar

1. BORAC (BL)                    9 7          2          0          13:1     23
  2. SLOGA (GC)                  10 7          1          2          18:8     22
  3. ŽELJEZNIČAR (BL)         10 4          2          4          15:13   14
  4. MODRIČA ALFA              10 3          5          2          11:11    14
  5. SLAVIJA                        10 4          2          4          14:16   14
  6. SUTJESKA                       9 4          1          4          12:11   13
  7. RUDAR PRIJEDOR          10 3          4          3          8:8       13
  8. KOZARA                        10 4          1          5          12:15   13
  9. PODRINJE (J)                 10 3          3          4          7:9       12
  10. TEKSTILAC                    10 2          5          3          8:8       11
  11. SLOBODA (MG)              10 2          3          5          7:14       9
  12. DRINA (Z)                     10 0          3          7          6:17       3

Parovi 11. kola: Istočno Sarajevo: Slavija – Željezničar (BL), Mrkonjić Grad: Sloboda – Modriča Alfa, Velika Obarska: Sloga (GC) – Rudar Prijedor, Zvornik: Drina – Podrinje (J), Foča: Sutjeska – Tekstilac, Gradiška: Kozara – Borac (BL).