Poslije pet utakmica bez poraza u Prvoj ligi Republike Srpske u nizu i osvojenih jedanaest bodova fudbaleri Rudar Prijedora danas su poklekli u Velikoj Obarskoj u duelu protiv drugoplasirane Sloge iz Gornjeg Crnjelova.

Stadion: Mladosti u Velikoj Obarskoj. Gledalaca: 80. Sudija: Darko Vukojević (Doboj). Strijelac: 1:0 Komarčević (5), 2:0 Komarčević (83). Žuti kartoni: Matović, Mihajlović, Arnautović (Sloga), Gavranović, Lezić (Rudar Prijedor). Crveni karton: Nebojša Mrkić (Rudar Prijedor) u 75. minutu.

SLOGA (GC): Bodiroga, Matović, Panić, Arnautović (od 86. Vasić), Karaman, Komarčević, Lekanić, Ristić (od 64. Nikolić), Marković, Mihajlović, Macanović (od 78. Delić). Trener: Dragan Mićić.

RUDAR PRIJEDOR: Petrović, Ramić, Lezić, Kovačević, Gavranović (od 82. Dragić), Pekija, Crnomarković (od 85. Mikić), Mrkić, Mujagić (od 80. D. Marmat), Sajak, Davidović. Trener: Nedžad Žerić.

Domaćin je u svakom poluvremenu postigao po gol, tačnije uradio je to Dragiša Komarčević, tako da je Sloga ostala da prati lidera banjalučki Borac sa četiri boda manje, dok su Prijedorčani ostali u donjem dijelu tabele. Već u petom minutu nesmotrenost odbrane “rudara” iskoristio je najbolji strelac Sloge Dragiša Komarčević i pogodio mrežu Nemanje Petrovića koji je menjao suspendovanog Mirzu Hamzabegovića. Taj rezultat je važio sve do 83. minuta kada je isti igrač postavio konačan rezultat posle lijepe akcije.

Posao Sembercima je bio olakšan jer je u 75. minutu iz igre isključen fudbaler Rudar Prijedora Nebojša Mrkić, zbog dva žuta kartona.