Tamo gde su stali jesenas, pre nešto više od tri i po mjeseca fudbaleri Rudar Prijedora nastavili su i u proljećnoj premijeri, u pobedničkom ritmu.

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 300. Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 7. Strelci: Ramić u 53. i Marmat u 75. i 78. minutu.

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović 7, Ramić 7,5, Lezić 7, Kovačević 7 (od 61. Sajak -), Dizdarić 7 (od 82. Dragić -), Gavranović 7, Pekija 7, Kukavica 7, Mrkić 7 (od 71. Marmat 8), Marić 7, Davidović 7.

PODRINJE (J): Avramović 5,5, Mandić 6, Zekić 5,5 (od 78. Purić -), Klasanović 6, Došlo 6, Đokić 6, Vujić 6, Arnautović 6 (od 80. Mulamustafić -), Rakić 6, Guzijan 6, Musić 6 (od 46. Hadžić 5,5)

Igrač utakmice: Danilo Marmat (Rudar Prijedor).

Tamo gde su stali jesenas, pre nešto više od tri i po mjeseca fudbaleri Rudar Prijedora nastavili su i u proljećnoj premijeri, u pobedničkom ritmu. Izabranici trenera Nedžada Žerića savladali su Podrinje iz Janje rezultatom 3:0, a goste su slomili u drugih 45 minuta.

Prijedorčani su prvi put zapretili u 18. minutu kada je Nemanja Pekija uputio odličnu dijagonalu, a kapiten Ognjen Davidović je izašao sam ispred golmana gostiju i loše šutirao. Tri minuta kasnije Benjamin Dizdarić je presekao jednu loptu, krenuo sam u kontranapad, šutirao sa desetak metara, ali je bio neprecizan. U 25. minutu posle greške odbrane Podrinja Nebojša Mrkić je dobio loptu na sedam metara i bio je neprecizan. Igrao se 35. minut kada je viđena još jedan izuzetna šansa za “rudare”, u velikoj gužvi Prijedorčani su pokušavali da ubace loptu u mrežu, nisu uspeli, odlično je reagovao Milub Avramović.

U finišu prvog dela Rudar Prijedor je imao još jednu priliku, lopta se odbila do Mile Kovačevića, koji sa 30 metara šutira na prazan gol, ali promašuje, pa se na odmor otišlo bez lopti u mreži.

Start prvog dela pripao je gostima, Filip Vujić je nakon greške Nemanje Marića došao do lopte i nije uspeo da savlada Mirzu Hamzabegovića. Onda je u 51. minutu uzvratio domaći tim, viđena je gužva u šesnaestercu Podrinja i lopta je konačno našla put do mreže, Nedim Ramić je odlično šutirao i smestio loptu u donji desni ugao. U 59. minutu Vujić je imao priliku za izjednačenje, ali ga je ponovo zaustavio golman “rudara”.

U 71. minutu trener domaćih Nedžad Žerić uvodi Danila Marmata koji je samo četiri minuta kasnije udvostručio prednost Prijedorčana, Dizdarić je izdržao nalet dva igrača Podrinja, sjajno uposlioi Marmata koji rutinski pogađa gol. Tri minuta kasnije isti igrač je šutem sa četrnaest metara postigao treći gol za Rudar Prijedor i ovjerio trijumf domaćina.