U Prijedoru je odigrana utakmica 1. kola Lige za prvaka I lige Republike Rudar (Prijedor) – FK Kozara (Gradiška) koja je završena neriješenim rezultatom 0-0.

Prve minute prolaze u obostranom ispitivanju snaga. Igra se između dva šesnaesterca, bez prevelikih uzbuđenja. Domaćin ima blagu inicijativu, ali odbrana Kozare zaustavlja sve napade na vrijeme. Pokušava i Kozara preko Novakovića i Glišića, ali bez uspjeha. Najbolju šansu propušta Crnomarković u 38. minuti koji šalje loptu pored gola Modića i na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

Znatno agresivnije kreću fudbaleri Kozare u drugo poluvrijeme. Najprije u 47. minuti prijeti Petrović, da bi par minuta kasnije Novakovićev šut zaustavio Hamzabegović. Minut kasnije šut isprobava i Kukavica, ali lopta odlazi preko gola. Uzvraćaju i domaći preko Mrkića koji u 67. minuti izlazi sam ispred Modića, ali šalje loptu preko gola. Na drugoj strani pokušava Šakić, ali golman Rudara Hamzabegović i ovaj put izlazi kao pobjednik. Na kraju rezultat ostaje isti s početka utakmice i fudbaleri Kozare mogu biti zadovoljniji od domaćina jer se iz Prijedora vraćaju neporaženi.

Sljedeće subote 27. 4. 2019. godine na rasporedu je 2. kolo Lige za prvaka I lige Republike Srpske. Kozara će opet u goste, ovaj put u Banja Luku lideru na tabeli banjalučkom Borcu.

Rudar Prijedor – Kozara 0:0

Rudar (Prijedor): Hamzabegović M., Lezić H., Palić A. (od 62. min. Živanić B.), Dizdarić B. (od 56. min. Mikić S.), Gavranović S., Pekija N., Kukavica E., Crnomarković N., Mrkić N. (od 77. min. Dragić A.), Marić N., Davidović O., trener Žerić N., nisu igrali: Petrović N., Ramić N., Marmat D., Žerić A.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Petrović O., Raspudić B., Maksimović S., Lolić D. (od 66. min. Šakić M.), Glišić D., Ostojić B., Novaković M. (od 55. min. Kukić M.), Bunić N. (od 76. min. ., Petković V.), Kondić A., Kukavica A., trener Janković I., nisu igrali: Dončić D., Komljenović D., Gavrić N., Sladojević M.