Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 250. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor) 7,5. Strelci: Sadžak (iz penala) u 28. minutu za Rudar Prijedor, a Muratović u 13, Bilbija (autogol) u 65. i Hasić u 88. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Mršić (Rudar Prijedor), Mustačević, Musić, Kavazović (Sloboda).

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 6, Trkulja 6,5, Kaurin 6, Opakić 6, Krneta 6 (od 69. Vuruna -), Sadžak 7 (od 50. S. Mikić 6), Bilbija 5, Mršić 6, M. Mikić 6 (od 60. Drljača 6), Cerić 6 (od 65. Ratković -), Čunjalo 5 (od 75. Trepić -).

SLOBODA: Mustačević 7, As. Muratović 7,5 (od 80. Divković -), Musić 7, Dizdarević 7, Osmić 6,5, Piragić 6 (od 58. Hasić 7), Ad. Muratović 6,5, Omerović 6 (od 46. Alić 6,5), Kavazović 7, Kadrić 6,5 (od 73. Begović -), Beganović 6 (od 40. Hukić 6,5).

Igrač utakmice: Asim Muratović (Sloboda).

Na debiju u premijerligaškoj konkurenciji juniori Rudar Prijedora poraženi su od tuzlanske Slobode na domaćem terenu – 1:3. Kod rezultata 0:1 Kenan Čunjalo je promašio jedanaesterac, a otpor “rudara” trećeplasirani tim iz prošle sezone i finalista Kupa BiH slomio je u drugom poluvremenu.