Ostaće zapisano u istoriji Prijedorčana da su juniori “rudara” na prvom zvaničnom gostovanju u Premijer ligi BiH savladali Velež u Mostaru rezultatom 3:1.

Stadion: “Rođeni” u Vrapčićima. Gledalaca: 50. Sudija: Denis Limov (Gabela) 7. Strelci: Sijamija u 9. minutu za Velež, a Sadžak (iz penala) u 37, Čunjalo u 51. i Trepić u 90+4. minutu za Rudar Prijedor. Žuti kartoni: Muraspahić, Husović (Velež), Drljača (Rudar Prijedor).

VELEŽ: Aličić 6, Jelovac 6, Dizdarević 6, Balavac 6, Pirija 6 (od 56. Muraspahić 6), Bašić 6 (od 32. Hošo 6), Bečić 6 (od 41. Husović 6), Sijamija 7, Zvizdić 6, Demić 6, Alagić 6.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić 7, Trkulja 7, Ratković 7, Kaurin 7, Krneta 7, Sadžak 7,6 (od 89. Trepić -), Marmat 7 (od 65. F. Mikić -), Mršić 7 (od 79. Opakić -), M. Mikić 7 (od 46. Drljača 7), Cerić 7, Čunjalo 7,5 (od 70. Vuruna -).

Igrač utakmice: Miloš Sadžak (Rudar Prijedor).

Iako su izabranici trenera Srđana Marjanovića već u devetom minutu imali rezultatski minus, uspeli su da preokrenu rezultat i golovima Miloša Sadžaka, Kenana Čunjala i rezerviste Denisa Trepića stigli do prvog trijumfa i bodova u omladinskom takmičenju na nivou BiH.