Trećom prvenstvenom pobjedom fudbaleri Rudar Prijedora zaposjeli su čelnu poziciju na tabeli Prve lige Republike Srpske sa deset osvojenih bodova.

Stadion: Podrinja u Janji. Gledalaca: 200. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Strijelci: 0:1 Kalesić (11), 0:2 Pekija (65). Žuti kartoni: Arnautović, Jusufović, Mulamustafić, Janjić (Podrinje), Kalesić, Pavlović, Arežina (Rudar Prijedor).

PODRINJE (J): Bodiroga, Mulamustafić, Molerović, Došlo (od 86. Lasnon), Đokić, Vujić, Vučić (od 55. Klasanović), Janjić, Arnautović (od 46. Jovanović), Živković, Zarić. Trener: Zumbul Mahalbašić.

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Matović, Pekija, Savanović, Burazor, Kalesić (od 63. Arežina), Jaćimović (od 79. Šikanjić), Pavlović (od 59. Petrović), Marić, Zekanović, Maksimović. Trener: Igor Janković.

Trećom prvenstvenom pobjedom fudbaleri Rudar Prijedora zaposjeli su čelnu poziciju na tabeli Prve lige Republike Srpske sa deset osvojenih bodova. Izabranici trenera Igora Jankovića došli su do bodova (2:0) u Janji protiv Podrinja i pokazali da iz utakmice u utakmice izgledaju na terenu sve bolje i ubojitije, a ono što je zanimljivo još uvijek nisu primili nijedan gol u četiri do sada odigrane utakmice za bodove.

Već u 11. minutu Prijedorčani su stigli do vođstva, a mrežu nekadašnjeg golmana Rudar Prijedora Boriše Bodiroge pogodio je Dino Kalesić. I poslije vođstva “rudari” su nastavili da diktiraju tempo, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata. U nastavku su zeleno-crni uspjeli da postignu još jedan pogodak poslije prekida, kada je mrežu Podrinja pogodio štoper Nemanja Pekija i postavio konačan rezultat. Tako su Prijedorčani preskočili izuzetno teško gostovanje.