Antwerp : EuroVolley 2019 Spain - Servia : foto VDB / BART VANDENBROUCKE

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je treću pobjedu na Evropskom prvenstvu; izabranici Slobodana Kovača večeras su u Belgiji savladali i Španiju sa 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:20)

Španija je dobila prvi set, ali je Srbija onda zaigrala mnogo ozbiljnije i naredna dva seta dobila sa 25:19. Iako je Španija u četvrtom setu imala prednost, srpska selekcija je uspjela preokrenuti rezultat i relativno lako doći do trijumfa.

Najefikasniji igrač u redovima Srbije bio je Atanasijević sa 23 poena, dok je Kovačević osvojio 17.

Srbija sutra ima slobodan dan, a u srijedu će se, u duelu sa domaćinom Belgijom, boriti za prvo mjesto u grupi “B”.

U Grupi “B” danas je odigrana još jedna utakmica; Njemačka je pobijedila Austriju sa 3:0.

Srbija je nakon tri kola na prvoj poziciji, maksimalan učinak od tri pobjede ima i Belgija, ali zbog izgubljena dva seta u jednom meču ima bod manje.