Fudbaleri Rudar Prijedora izborili su plasman u drugo kolo završnice Kupa BiH jer su u meču šesnaestine finala na svom Gradskom stadionu pobijedili Slaviju iz Istočnog Sarajeva rezultatom 4:1 (2:1).

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 150. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Strijelci: 1:0 Pekija (15), 2:0 Šikanjić (27), 2:1 Bjeloš (34), 3:1 Šikanjić (47), 4:1 Matović (52). Žuti kartoni: Blagojević, Arbinja, trener Gutović (Slavija).

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Matović, Milović (od 69. Sajak -), No. Petrović, Pekija, Savanović (od 77. Jaćimović), Šikanjić, Kalesić, O. Petrović, Zekanović (od 64. Pavlović), Maksimović. Trener: Igor Janković.

SLAVIJA: Nedžibović, Perović, Babić, Arbinja, Šćepanović, Blagojević (od 86. Mujkić), Marković (od 60. Rajbhandari), Bojanić, Ljuca, Bjeloš, Mušić (od 64. Adžem). Trener: Milan Gutović.

Bio je to sudar dva prvoligaša Republike Srpske u okviru Kupa BiH, a Prijedorčani su opravdali ulogu favorita i trenutno bolju formu u odnosu na “sokolove”. U 15. minutu kapiten Nemanja Pekija doveo je “rudare” u prendost, koju je u 27. minutu udvostručio Milan Šikanjić. Ipak, u 34. minutu Nikola Bjeloš je pogodio iz slobodnog udarca gol Mirze Hamzabegovića i vratio rezultatsku neizvjesnost. Bio je to rezultat poluvremena – 2:1.

U nastavku susreta, tačnije već u trećem minutu drugog dijela pobjednik je riješen jer je ponovo pogodio Šikanjić za 3:1, da bi konačan rezultat postavio Nemanja Matović u 52. minutu. Nakon toga domaći igrači su vješto i mudro priveli utakmicu kraju.