Do pete pobjede u sezoni fudbaleri Rudar Prijedora stigli su lakše od očekivanog u duelu protiv Tekstilca iz Dervente – 3:0 (2:0).

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 350. Sudija: Slaviša Mazić (Vlasenica). Strijelci: 1:0 Kalesić (12), 2:0 Pekija (15), 3:0 Šikanjić (77). Žuti kartoni: Kalesić, Jaćimović (Rudar Prijedor), Zarić, Rudan (Tekstilac).

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Matović, Milović, No. Petrović, Pekija, Savanović (od 63. Pavlović), Šikanjić, Kalesić (od 67. Marić), O. Petrović, Zekanović, Maksimović (od 79. Jaćimović). Trener: Igor Janković.

TEKSTILAC: Plisnić, Marić, Rudan, Jolović, Aljetić (od 80. Đuričić), Stupar, Reljić (od 77. Đekić), Perović, Zarić (od 63. Milojević), Ćorić, Rašević). Trener: Danimir Milkanović.

Već poslije prvih 45 minuta pitanje pobjednika bilo je rješeno jer su “rudari” golovima Dine Kalesića u 12. i kapitena Nemanje Pekije u 15. minutu stigli do visoke prednosti. Nakon početničkog ispitivanja snaga u 12. minutu Kalesić je preciznim prizemnim udarcem pogodio donji desni ugao Dejana Plisnića i doveo svoj tim u vođstvo. Tri minuta kasnije, poslije jedne odbijene lopte u šesnaestercu gostiju na nju je natrčao Pekija i golman Dervenćana nije imao nikakvu šansu da odbrani taj udarac.

U nastavku susreta Prijedorčani, zadovoljni vođstvom, “stali su na loptu”, igrali mudro i rezonski, ali su u 77. minutu stigli i do trećeg pogotka koji je postigao Milan Šikanjić, za konačan trijumf. Ovom pobjedom “rudari” su smanjili zaostatak za liderom iz Krupe na Vrbasu na tri boda, jer su Krupljani u ovom kolu bili slobodni.