Juniori Rudar Prijedora ostvarili su sedmu prvenstvenu pobjedu jer su kao gosti u Travniku savladali domaći istoimeni tim sa ubjedljivih 3:0.

Stadion: “Pirota” u Travniku. Gledalaca: 50. Sudija: Admir Musić (Sarajevo). Strijelci: 0:1 F. Mikić (51), 0:2 Bilbija (56), 0:3 Bilbija (67). Žuti kartoni: Hadžić (Travnik), Kaurin (Rudar Prijedor). Crveni kartoni: Benjamin Trbović (Travnik) i Miloš Sadžak (Rudar Priejdor) u 77. minutu.

TRAVNIK: Omerbegović, Zlatić (od 69. Valjan), Halilović, Hadžić, Karić, Sažić, Trbović, Suljić (od 69. Hrustić), Delić (od 71. Omerinović), Muslimović, S. Halilović (od 47. Omerdić). Trener: Adnan Beganović.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić, Trkulja, Marmat, Ratković, Kaurin, Krneta (od 74. M. Mikić), Bilbija (od 78. Matić), Drljača, F. Mikić (od 68. Sadžak), Savić (od 72. Vuruna), Čunjalo (od 62. Mršić). Trener: Srđan Marjanović.

Svi pogotci postignuti su u drugom poluvremenu, Travničane je načeo Filip Mikić u 51. minutu, a definitivno je pobjedu “rudarima” donio dvostruki strijelac Dragan Bilbija u 56. i 67. minutu. Sa nova tri boda Prijedorčani su stigli do druge pozicije na tabeli sa samo bodom zaostatka za liderom Željezničarom i dva boda više od trećeplasiranog Zrinjksog iz Mostara koji ima utakmicu više.