Fudbaleri Rudar Prijedora osvojili su bod na ostvaranju nove prvoligaške sezone u Republici Srpskoj jer su na banjalučkom Predgrađu odigrali neriješeno i bez golova – 0:0.

Stadion: Željezničara na banjalučkom Predgrađu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 6,5. Žuti kartoni: Kuprešak, Kalabić, Popović (pomoćni trener) (Željezničar), Pekija (Rudar Prijedor). Crveni karton: Stefan Kršić (Željezničar) u 45. i Zoran Ćurguz (šef stručnog štaba Željezničara) u 77. minutu.

ŽELJEZNIČAR (BL): Ćetković 10, Čolić 7, Kuprešak 7, Sladojević 6,5, Šaula 6,5, Marjanović 6 (od 65. Đogić -), Dadić 6  (od 46. Baštić 6,5), Kalabić 6,5, Kršić 5, Teodorović 6,5 (od 90+3. Blanuša -), Petrović 6 (od 85. Ružičić -).

RUDAR PRIJEDOR: Topolović 7, Sajak 6 (od 65. Bilbija -), Pekija 6,5, Gavranović 6, Burazor 5, Jaćimović 6 (od 55. Matović 6), Milićević 6,5 (od 55. Marmat 6), Stjepanović 6 (od 65. Marić -), Zekanović 6,5, Ivetić 6,5, Jakupović 6 (od 40. Rastoka 5,5).

Igrač utakmice: Nikola Ćetković (Željezničar).

Imali su izabranici trenera Borisa Savića cijelo drugo poluvrijeme igrača više, ali nisu uspjeli da materijalizuju brojčanui prednost na terenu, a u 79. minutu najbolji pojedinac susreta gostujući golman Nikola Ćetković odbranio je jedanaeasterac Bojanu Burazoru. Prijedorčani su se propisno ispromašivali na ovoj utakmici.