U pretposljednjoj utakmici 5. kola m:tel Prve lige Republike Srpske Drina je u Zvorniku savladala favorizovani Rudar Prijedor sa minimalnim rezultatom 1:0.

Gradski stadion u Zvorniku. Bez gledalaca. Sudija: Mario Jelić (Banjaluka). Strijelac: Stupar u 6. minutu. Žuti kartoni: Jevtić, Zarić, Jovanović (Drina), Burazor, Marić, trener Savić (Rudar Prijedor).

DRINA (Z): Drakulić, Tvrdišić, Jevtić, Ristović (od 81. Vidaković), Ilić, Kikić, Jovanović, Zarić, Stupar (od 75. Damjanović), Doneski, Vasić (od 84. Musić).

RUDAR PRIJEDOR: Topolović, Pekija, Bilbija (od 57. Dojčinović), Burazor, Rastoka (od 57. Gavranović), Marić, Stjepanović (od 65. Matović), Zekanović (od 74. Jaćimović), Ivetić, Jakupović, Marmat.

Trenutak odluke zbio se još u 6. minutu kada je Vasić dubinskom loptom sjajno pronašao Stupara u kaznenom prostoru Prijedorčana, a ovaj rutinski savladao Topolovića. Malo ko je u otvorenoj utakmici očekivao da će to da bude i konačan rezultat. U 39. minutu dosuđen je penal za goste, ali je golman Drakulić odbranio šut sa bijele tačke Jakupovića. U sudijskoj nadoknadi Pekija je poslije kornera pogodio stativu, a u nastavku akcije Marić šutirao pored gola, pa je ostalo 1:0 za domaćina.

REZULTATI 5. KOLA

Tekstilac – Sloga (D)   1:3 (1:1)

Sutjeska – Slavija        0:0

Zvijezda-09 – Željezničar (BL)           1:0 (0:0)

Leotar – Kozara          1:0 (1:0)

Borac (KD) – Podrinje (J)       2:1 (1:0)

Jedinstvo (Bč) – Ljubić           1:1 (1:0)

Drina (Z) – Rudar Prijedor     1:0 (1:0)

Modriča Alfa – Sloboda (NG)            0:0

1 LEOTAR     5          4          1          0          10:2     13

1. SLOBODA (NG)              5 3          2          0          4:1       11
  2. KOZARA                        5 3          1          1          10:4     10
  3. RUDAR P.                      5 3          1          1          6:4       10
  4. BORAC (KD)                  5 2          2          1          8:5         8
  5. SLOGA (D)                    5 2          2          1          7:5         8
  6. DRINA (Z)                     5 2          1          2          5:5         7
  7. LJUBIĆ                          5 2          1          2          8:9         7
  8. MODRIČA A.                  5 1          3          1          7:5         6
  9. SLAVIJA                        5 1          3          1          5:3         6
  10. ZVIJEZDA-09                 5 2          0          3          5:8         6
  11. TEKSTILAC                    5 2          0          3          5:11       6
  12. JEDINSTVO (BČ)            5 1          1          3          4:8         4
  13. ŽELJEZNIČAR (BL)         5 1          1          3          2:6         4
  14. SUTJESKA                     5 0          2          3          2:5         2
  15. PODRINJE (J)                5 0          1          4          2:9 -7     1

Parovi 6. kola: ISTOČNO SARAJEVO: Slavija – Ljubić, JANJA: Podrinje – Jedinstvo (Bč), GRADIŠKA: Kozara – Borac (KD), DOBOJ: Sloga – Leotar, PRIJEDOR: Rudar Prijedor – Tekstilac, NOVI GRAD: Sloboda – Drina (Z), BANJALUKA: Željezničar – Modriča Alfa, FOČA: Sutjeska – Zvijezda-09.