U poslednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva Rudar Prijedor je pobjedon pritiv Slobode iz Novog Grada obezbjedio zimovanje na prvom mjestu Prve lige Republike Srpske.

Gradski stadion u Prijedoru. Bez gledalaca. Sudija: Velibor Gigović (Gradiška). Strijelac: Kulenović u 5. minutu iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Zekanović, Sajak, Marić (Rudar Prijedor)

RUDAR PRIJEDOR: Topolović, Pekija (od 7. Sajak), Gavranović, Kulenović, Rastoka, Miličević, Glišić, Marić, Zekanović (od 53. Stjepanović), Ivetić, Marmat (od 90+1. Jaćimović). Trener: Marko Tešić.

SLOBODA (NG): Trako, Bubić, Arežina, Živanić (od 46. Vejnović), Desnica, Dojčinović, Antonić, Galin, Dodig (od 9. Radišić), Kostadinović, Kukavica (od 89. Vučen). Trener: Duško Vranešević.

U posljednjem 15. kolu jesenjeg dijela Prve lige Republike Srpske fudbaleri Rudar Prijedora su u derbiju kao domaćini pobijedili komšijsku Slobodu iz Novog Grada sa minimalnih 1:0 i potvrdili su titulu jesenjeg prvaka. Rudar imaju četiri boda više od drugoplasirane Zvijezde-09 iz Etno sela Stanišići.

Jedini pogodak postigao je Luka Kulenović iz penala u 5. minutu. Najstroža kazna za domaćina dosuđena je poslije prvog kornera kada su se glavama u šesnaestercu Novograđana sudarili domaći kapiten Nemanja Pekija i gostujući štoper Mateja Dodig, obojica su zaradili posjekotine pa su morali da napuste igru i završili su kolima hitne pomoći u bolnici na šivanju.