Fudbaleri Rudar Prijedora su remijem (1:1) na domaćem terenu protiv dobojske Sloge danas, dva kola prije kraja prvenstva u sezoni 2020/21. osvojili treću titulu u Prvoj ligi Republike Srpske i od jeseni će nastupati u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Prijedorčani su poveli u 73. minutu golom Demira Jakupovića, a izjednačio je Enver Buljubašić u 90+4. minutu iz jedanaesterca. Ovaj bod bio je dovoljan Prijedorčanima za konačno slavlje jer su matematički obezbijedili titulu, obzirom da bježe sedam bodova prvom pratiocu Zvijezdi-09 iz Etno sela Stanišići.

Marko Tešić je ušao u klupsku istoriju kao treći trener s titulom u klubu koji je traje 93 godine, a prije njega isti podvig su ostvarili Darko Nestorović 2009. i Zoran Bujić 2015. godine. Do prije četiri kola na klupi “rudara” sa Sane sjedio je i Borsi savić čije zasluge za ovaj rezultat su svakako velike.
Redakcija našeg portala Fudbalskom klubu Rudar Prijedor čestita osvajanje šampionske krune i povratak među premijerligaše BiH.

Izvor: SportDC