Fudbalski klub Omarska ispisao je još jednu stranicu klupske istorije, a 22. avgust 2021. godine ostaće upamćen kao dan kada su Omarčani na svom terenu odigrali prvu domaću utakmicu i zabeležili prvu pobedu u prvoligaškoj konkurenciji Republike Srpske.

Igralište: FK Omarska u Omarskoj. Gledalaca: 700. Sudija: Dragan Todić (Doboj) 7. Strelci: Rosić u 53. i Jaćimović u 76. minutu za Omarsku, a Grahovac u 29. minutu za Ljubić. Žuti kartoni: Anđić, Vračar, Jaćimović, Dr. Romanić (Omarska), Radaković, trener Stanivuković, Borovčanin (Ljubić).

OMARSKA: Ml. Jokić 6,5, Dr. Romanić 7, B. Romanić 7, Rosić 7,5, Da. Romanić 6,5 (od 77. Stević -), Panić 7, Jaćimović 7,5 (od 88. Ratković -), Grahovac 7, Anđić 7, Vračar 7 (od 0. Nišević -), Marmat 7.

LJUBIĆ: Dabić 6, Radaković 6 (od 82. Guzijan -), Radonjić 6,5, B. Žižak 6,5, Jagodić 7 (od 46. Milanović 6), Segić 6,5, Subić 6,5, Grahovac 7,5 (od 75. Božić -), Borovčanin 6,5, Komlenović 6 (od 75. Vrebac -), Stojičić 7 (od 46. Jugović 6).

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović (Omarska).

Izabranici trenera Milenka Vulete posle preokreta u drugom poluvremenu savladali su Ljubić iz Prnjavora rezultatom 2:1, iako su posle prvih 45 minuta imali gol zaostatka. Gosti su poveli u 29. minutu posle lepe akcije, a strelac je bio Stefan Grahovac. Pokušavali su domaći fudbaleri do kraja prvog dela bar da izjednače rezultat, ali to im nije pošlo za rukom.

U nastavak utakmice Omarčani su ušli mnogo agresivnije i odvažnije jer definitivno rezultat 0:1 nije zadovoljavao njihova očekivanja u ovoj utakmici. U 53. minutu Branko Rosić, koji je proteklog vikenda na gostovanju u Foči protiv Sutjeske Omarskoj doneo istorijski bod i sada je bio strelac za izjednačenje na 1:1. Taj pogodak poneo je domaćina koji je nastavio da napada i u 76. minutu Ognjen Jaćimović je pogodio maestralno za 2:1 i ispostavilo se kasnije svom timu doneo istorijsku pobedu.