epa09456662 Novak Djokovic of Serbia in action against Matteo Berrettini of Italy during their quarterfinals round match on the tenth day of the US Open Tennis Championships the USTA National Tennis Center in Flushing Meadows, New York, USA, 08 September 2021. The US Open runs from 30 August through 12 September. EPA-EFE/JASON SZENES

Novak Đoković je u polufinalu grend slem turnira u Njujorku.

Srpski teniser je sa 3:1 savladao Matea Beretina, a po setovima je bilo 5:7, 6:2, 6:2, 6:3.

Prvi set je dobio Italija, sve do 5:5 oba tenisera su bila sigurna na servis, a onda je on napravio brejk i zatim odservirao za vođstvo.

“Naljutio” se Novak i zaigrao onako kako zna, pa je u četvrtom gemu drugog seta uzeo servis protivniku, a brejk je napravio i za kraj ovog perioda igre, za 6:2 i izjednačenje na 1:1.

Na startu trećeg seta poveo je prvi igrač planete sa 3:0 sa brejkom u drugom gemu, a još jedan je napravio kao i u prethodnom setu za 6:2 i vođstvo.

Kako je otvorio treći tako je Đoković uradio i u četvrtom setu i poveo sa 3:0.

Igralo se zatim gem za gem i Novak je u devetom servirao za pobjedu, a to je i uradio.

Došao je do 40:15 i dvije meč lopte, a iskoristio je prvu i izborio polufinale sa Nijemcom Aleksandrom Zverevim.

Drugi polufinalni par Čine Danil Medvedev (Rusija) i Feliks Ože-Alijasim (Kanada).

Izvor: Srpskainfo