Fudbaleri Rudar Prijedora su ostvarili treću pobjedu u tekućoj sezoni Premijer lige BiH, a na svom terenu su savladali Radnik sa 2:0.

omaći su poveli u 21. minutu susreta kada je Klarismario Santos uputio prizeman centaršut sa desne strane i pronašao Nikolu Mandić koji je sa nekoliko metara poslao loptu u mrežu.

Mogli su Prijedorčani da povećaju vođstvo u prvom poluvremenu, propustili su nekoliko šansi, a Mandiću je pred odlazak na pauzu zbog ofsajda poništen pogodak.

Poslije 13 minuta igre u nastavku domaći su udvostručili prednost, Džozef Amoa je šutirao, a Predrag Ristanović je skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Sedam minuta kasnije “Rudari” su imali još jednu veliku šansu, ali je Demir Jakupović pogodio stativu.

Gosti su tek u finišu meča zaprijetili golmanu Prijedorčana Nemanji Šćekiću, ali je on uspio da sačuva svoju mrežu po treći put u tekućem šampionatu.

Izvor: Srpskainfo