Potkozarski derbi bio je istinski praznik fudbala u Omarskoj, pred 1.000 ljubitelja fudbala prvoligaš Republike Srpske, domaćin je posle boljeg izvođenja penala (7:6) bio bolji od premijerligaša BiH Rudar Prijedora nakon što je posle 90 odigranih minuta bio rezultatski egal (1:1).

Stadion: FK Omarska u Omarskoj. Gledalaca: 1.000. Sudija: Mario Jelić (Banjaluka) 7. Strelci: Jaćimović u 13. minutu za Omarsku, a Bilbija u 44. minutu za Rudar Prijedor. Strelci iz penala: Vračar, B. Romanić, Krecelj, Ratković, Marmat, Šunić za Omarsku, a Pekija, Kulenović, Zekanović, Asani, Knežević za Rudar Prijedor. Žuti karton: Dr. Romanić (Omarska). Crveni karton: Mujo Smajić u 54. (Rudar Prijedor).

OMARSKA: Trninić 7,5, B. Romanić 7, Rosić 6,5 (od 80. Krecelj -), Da. Romanić 5,5 (od 80. Ratković -), Panić 6,5 (od 76. Šunić -), Grahovac 7, Dr. Romanić 7, Jaćimović 7, Lajić 6,5 (od 85. Gavranović -), Marmat 7, Vračar 7.

RUDAR PRIJEDOR: Topolović 7, Halilović 5, Pekija 7, Bilbija 7 (od 72. Asani -), Kulenović 6, Danilović 6, Gavranović 5,5 (od 85. Knežević -), Bosnić 5,5 (od 46. Marmat 5), Zekanović 6, Rajović 5,5 (od 46. Dojčinović 6), Smajić 5.

Igrač utakmice: Aleksa Trninić (Omarska).

U komšijskom derbiju, punom tenzija, viđeno je sve… golovi, penal, žuti i crveni karton, na kraju je, kako mnogi vole da kažu, odlučivala lutrija. Poveli su Omarčani u 13. minutu golom Ognjena Jaćimovića, koji je nekada nosio dres “rudara” sa Sane Minut pre odlaska na odmor Prijedorčani su izjednačili, a mrežu domaćina pogodio je mlađani Dragan Bilbija.

U nastavku je viđena rovovska borba dva rivala, najbolju priliku za postizanje pogotka u 55. minutu imao je domaći fudbaler Darko Romanić kada je promašio penal. Minut pre toga isključen je Mujo Smajić koji je dobio direktni crveni karton, pa su gosti do kraja utakmice, više od pola časa igrali sa igračem manje.

Izvedeno je po osam penal serija, kod domaćina neprecizan je bio samo Jaćimović, strelac u regularnom delu utakmice, dok su kod Rudar Prijedora jedanaesterce promašili Adel Halilović i rezervista Danilo Marmat.