Marko Tešić nije više šef stručnog štaba Fudbalskog kluba Rudar Prijedora. Poslije drugog uzastopnog domaćeg poraza na početku proljećnog dijela m:tel Premijer lige BiH mladi stručnjak je podnio neopozivu ostavku.

Prijedorčani su na premijeri proljeća izgubili od jesenjeg prvaka Zrinjskog (0:1), a danas su poraženi od direktnog konkurenta u borbi za opstanak trebinjskog Leotara 1:2. 2Rudari” sa Sane su vodili sve do 87. minuta kada su Hercegovci izjednačili na 1:1, a potom i u 90. minutu stigli do pobjede nakon kornera. Tešić je povukao moralan potez i napustio klupu Rudar Prijedora.
Kako smo saznali on se poslije utakmice pozdravio sa igračima i saradnicima u stručnom štabu, tako da je pred rukovodstvom kluba težak zadatak da imenuje novog šefa stručnog štaba. Tešić je preuzeo kormilo Rudar Prijedora nakon taskida saradnje sa Nikicom Milenkovićem kojem je bio pomoćnik.

Izvor: SportDC