Fudbaleri Rudar Prijedora su ostvarili drugu uzastopnu prvenstvenu pobedu, nakon trijumfa protiv Laktaša Admiral beta u prošlom kolu na domaćem terenu “rudari” sa Sane su juče pobedili Tekstilac u Derventi rezultatom 2:0.

Gradski stadion u Derventi. Gledalaca: 300. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 7. Strelci: Radaković u 66. i Mikić u 69. minutu. Žuti kartoni: Pešević, Radić (Tekstilac), Kamenčić (Rudar Prijedor).

TEKSTILAC: Simić 6, Marić 6, Đekić 6, Jolović 6, Đuričić 6 (od 46. Pešević 6), Hasikić 6 (od 87. Ignjić -), Prljeta 6, Duspara 6, Ćorić 6 (od 72. Kušljić -), Bašić 6 (od 70. Brković -), Radić 6.

RUDAR PRIJEDOR: Orlando 7, Mršić 7 (od 72. Alibegović -), Kervos 7, Pekija 7, Kovačević 7 (od 87. D. Marmat -), Radaković 7,5, D. Bilbija 7 (od 46. Mikić 7,5), Kojić 7, Kamenčić 7, Sajak 7 (od 62. Demonjić -), Marić 7 (od 46. Imamagić 7).

Igrač utakmice: Stefan Radaković (Rudar Prijedor).

U tvrdoj pravoj prvenstvenoj utakmici i nadmudrivanju dva tima gostujući trener Zoran Bujić uspeo je da postavi zamke kolegi Dariju Puriću pa se njegov tim vratio sa celim plenom u Prijedor. Posle prvog dela u kojem nije bilo pogodaka nastavak je doneo epilog u korist gostiju. Odluka utakmice pala je za četiri minuta, od 66. do 69. minuta kada su Prijedorčani i postigli oba pogotka. Prvo je  najbolji pojedinac susreta Stefan Radaković pogodio mrežu Aleksandra Simića, da bi pobedu overio rezervista mlađani Filip Mikić.