Remijem 2:2 između Omarske i Slavije kompletirano je 5. Kolo Prve lige Republike Srpske.

Gostujući tim bolje je otvorio utakmicu i već u 9. minuti preko Arbinje došao u vođstvo. Arbinja je prvo pogodio stativu, ali na njegovu sreće lopta mu se odbija tačno na nogu i on je posprema u mrežu nemoćnog Jokića.

Sa tim rezultatom se otišlo na predah od 15 minuta.

Opet gosti iz Istočnog Sarajeva bolje otvaraju utakmicu i u 50. minuti dolaze do novog gola preko Avdalovića, koji precizno pogađa sa ruba šesnaesterca i to je 2:0 za Slaviju.

Omarska se tada trgla i već u 57. minuti smanjila rezultat na 2:1 preko Vračara, koji je odlično ispratio probijanje Panića po desnoj strani i njegov povratni pas, te bez problema matirao Nedžibovića.

Treba dodati da je Slavija u istoj minuti ostala sa igračem manje, jer je zbog grubog starta nad Jaćimovićem drugi žuti karton dobio Popović.

Stvari na početak vraća Vračar svojim drugim golom na utakmici u 76. minuti.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata. Na kraju 2:2 i zaslužen bod za oba tima

Omarska će u narednom kolu dočekati Kozaru, dok će Slavija biti domaćini ekipi Drine iz Zvornika.

PLASMAN: Sloboda (NG), Sutjeska 13, Krupa 12, Zvijezda 09, Rudar Prijedor 10, Radnik 9, Slavija 8, Laktaši, Željezničar 7, Podrinje, Ljubić 6, Kozara 5, Omarska 4, Famos, Modriča 3, Sloboda MG, Tekstilac 2, i Drina sa jednim bodom.

Izvor: Srpskainfo