epa10395127 Novak Djokovic of Serbia in action during his match against Sebastian Korda of the United States in the Men's Singles Final 2023 Adelaide International Tennis Tournament at the Memorial Drive Tennis Centre in Adelaide, Australia, 08 January 2023. EPA-EFE/MATT TURNER AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Novak Đoković je osvojio turnir u australijskom Adelejdu.

On je u maratonskom finalu savladao Sebastijana Kordu sa 2:1, po setovima 6(8):7, 7:6(3), 6:4.

Prvi set donio je more uzbuđenja, Novak je kod 4:4 izgubio svoj servis, a zatim je Amerikanac u svom gemu imao 40:0.

Međutim, Srbin je spasio tri set lopte protivnika i sa pet vezanih poena vratio brejk.

Imao je Novak u 12. gemu brejk, odnosno set loptu, ali nije uspio da je iskoristi, pa se ušlo u taj-brejk u kom je na kraju Amerikanac bio bolji sa 10:8.

U drugom gemu igralo se bez brejka, a Đoković je u 12. gemu spasio meč loptu koju je imao Korda.

Drugi taj brejk počeo je mini brejkom Srbina, ali ga je Sebastijan odmah vratio.

Međutim, uslijedilo je pet uzastopnih Novakovih poena kojima je došao do pet set lopti.

Korda je dvije spasio na svoj servis, ali je srpski teniser realizovao treću za izjednačenje u setovima na 1:1.

Nole je u četvrtom gemu trećeg seta imao dvije brejk lopte, međutim, njegov rival je uspio da se izvuče.

Poslije tri sata i osam minuta igre kod vođstva od 6:5 u gemovima Novak je dobio prvu meč loptu i uspio je da je iskoristi i to tajko što je Amerikanac poslao lopticu u aut.

Izvor: Srpskainfo