Bajka, poezija, Željkova magija…

Sve u jednom uz dodatke koji se zovu kvalitet, samopouzdanje, frenetična borbenost. To je ukratko opis druge četvrtfinalne utakmice u kojoj je Partizan još jednom dobio Real sa 95:80.

Iako meč nije odigran do samog kraja zbog opšte tuče u 39. minutu, sudije su pokazale da je kraj i da je 2:0 za crno-bijele.

Da je neko ponudio 1:1 navijačima sigurno bi prihvatili takav ishod, ali je veliko pitanje da li bui to učinili igrači. Zašto? Zato što u posljednjih nekoliko mejseci igraju fenomenalnu košarku, što su napumpali mišiće samopouzdanjem i „namjestili mozak“ na to da svakoga mogu da dobiju. To im polazi za rukom!

Od prvog do posljednjeg minuta drugog okršaja u Madridu momci Željka Obradovića bili su fenomenalni. Sjajan start nabio je dodatni pritisak na iskusni domaći tim koji je tek u sekvencama uspijevao da pronađe rješenje. Ipak, sistemsko nisu mogli da nađu, što je uspio najbolji trener Evrope.

Obradović je svakom igraču koji je bio na parketu pronašao ulogu i svi su sdoprinijeli velikom trijumfu. Sjajno je krenuo Dante Egzum, postigao 11 poena za uvodnih deset minuita. Alen Smailagić se probudio u drugom periodu, Džejms Naneli u trećem… Šta tek reći za Kevina Pantera koji je i večeras bio ubojit iza linije za tri poena ili nepopravljivo upornog Matijasa Lesora, pa Zeka Ledeja….

Na kraju je sve pokvarila opšta tuča, Geršon Jenusele je glavni krivac, a najgore je čini se prošao Dante Egzum. Šteta što je ovako završeno, prije svega zbog trećeg meča u kojem će Partizan 2. maja pred prepunom Arenom imati priliku da ovjeri plasman na fajnal-for.

Tok meča:

4/4

39. minut Arbitri su odlučili da je meč prekinut u 39. minutu jer niko od košarkaša ne bi mogao da nastavi meč pošto su svi učestvovali u opštoj tuči

39. minut Veliki incident desio se u samom finišu kod rezultata 95:80. Egzum je najgore prošao poslije nasrtaja Jabuselija. Australijancu je stradao zblog na nozi. Svemu je prethodio prekršaj Pantera nad Ljuljom… Sudije trenutno vijećaju, a nešto ranije na tuširanje će desetak košarkaša i jednih i drugih

34. minut Ponovo se probudio Dante Egzum. Partizan jednostavno ima previše raspoloženih igrača, dok Real nekako na silu pokušava da se vrati u meč i za sada mu to ne uspijeva – 84:69

32. minut Kako samo igraju crno-bijeli. Panter je za samo deseta sekundi na parketu uspio da postigne trojku za veliikih 79:62. Gledajući momentum čudo bi trebalo da se desi da Partizan ovo ispusti, ali sačekajmo…

3/4

20. minut Kralj je na koljenima! Partizan vodi sa 13 poena razlike poslije tri četvrtine igre. Naneli, Lesor i Ledej odbili su napade Reala naročito raspoloženog Fernandeza koji je postigao tri trojke u ovom periodu – 75:62

18. minut Ritam je malo splasnuo što sigurno odgovara crno-bijelima – 66:56

16. minut Panter igra kao mašina – treća trojka na meču za novu dvocifrenu prednost – 62:52

24. minut Naneli je zaustavio nalet Reala trojkom uz faul, ali je Serhio Rodrigez uzvratio, a potom i Musa za 57:52. Publika sada vrši ogroman pritisak na sudije, a već nekoliko puta se čuje “Evroliga mafija”

23. minut Košarkaši Partizana mnogo lošije su otvorili drugi dio igre nego utakmicu, pa su dozvolili domaćima da se približe na samo pet razlike. Vensan Poarje, Musa i Fernandez inicirali su seriju

2/4

20. minut Velikih 14 poena prednosti imaju košarkaši Partizana na poluvremenu. Još je mnogo do kraja, ali ako ovako nastave za očekivati je da upišu i drugi trijumf, te stignu na domak fajnal-fora – 51:37

20. minut Real je sa četiri poena u nizu smanjio na 36:47

18. minut Panter je sjajno izbacio Musu i uputio precizan hitac za 45:32

16. minut Smailagić trojkom vraća Partizan na dvocifrenu prednost – 40:30

15. minut Fantastičan potez Alena Smailagića, sa druge strane odgovara Džanan Musa – 30:35

14. minut Poslije trojke Hezonje Željko Obradović pozvao tajm aut jer njegovi momci nisu dali poen u ovoj četvrtini – 28:31

12. minut Fernandez i Hezonja smanjuju prednsot Partizana koji je prvi put od početka meča u maloj krizi – 25:31

1/4

10. minut Čak 31 poen Partizan je postigao za 10 minuta Realu – 31:21

10. minut Egzum je trojkom stigao do 11 poena u četvrtini, a potom je trojku ubacio Džejms Naneli za 31:19

9. minut Mario Hezonja i Rudi Fernandez pokrenuli su Real, ali Egzum odgovara u svom stilu – 17:24

8. minut Serija loših poteza na obje strane, nestvojstvenih za ovaj nivo takmičenja

7. minut Za šest minuta Partizan je već postigao 18 poena – 18:9

5. minut Real je malo ptonašao ritam u napadu, ali Jje Partizan i dalje gazda na meču – 7:13

3. minut Na isteku 3. minuta Najdžel Vilijams Gos je postigao prve poene za Real – 3:9

2. minut Jam Madar polaganje, Kevin Panter trojka i poluhorog Matijasa lesora. Ljepše Partizan nije mogao ni da zamisli početak meča, a Ćus Mateo već zatražio tajm-aut

Izvor: Srpskainfo