U utakmici polufinala Kupa grada Fudbalska sportska asocijacija Prijedor, izvođenjem penala,rezuItatatom 4:3 pobjedila je Rudar Prijedor.

U kvalitetnoj fudbalskoj predstavi uživalo je više od 200 gledaoca.

U11. minutu kapiten FSA Borislav Mikić pogađa spoj prečke i stative, a golman Sinan Ćehič uspio je spasiti gol.

U narednim minutama izvanrednim odbranama, istakao se golman FSA Milan Zgonjanin. U tri navrata zaustavio je šut Joana Cervosa.

U 34. minutu Rudar Prijedor je došao u vodstvo golom iz jedanaesterca, a strijelac je bio Mile Kovačević.

U posljednjim sekundama minutne naknade poluvremena, na asistenciju Marka Mršiča,izjednačujući gol glavom postiže Milan Kovačević.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka.

Od 83. minuta domaćin meča FSA Prijedor imala je igrača više sobzirom daje drugi žuti karton zaradio Mile Kovačević.

U posljednjim trenucima meča Nemanja Knežević je savladao odbranu i golmana Rudara, ali je promašio prazan gol.

Prilikom izvođenja kaznenih udaraca za FSA su promašili Nemanja Marinović i Milan Kovačević, a golove su postigli Miloš Sadžak, Željko Stegić i Marko Mršić. Strijelci za „rudare“ bili su Mario Sajak i Edhem Šupu.

Golman Milan Zgonjanin odbranio dva 11-erca Harunu Alibegoviću i Vedadu Deliću.a promašio je Joan Cervos.

FSA PRIJEDOR-RUDAR PRIJEDOR 43(1:1)

FSA Prijedor:Milan Zgonjanin,Miloš Rečević,Miloš Rudak,lgor Golić(75. Stefan Crnobrnja),Milan Kovačević,Nemanja Marinović,Borislav Mikić(85.Danilo Grbić),Nemanja Knežević,Miloš Sadžak,Željko Stegić,Marko Mršić.

Trener:Nenad Bašić.

FK RUDAR PRIJEDOR:Sinan Čehić(46.Nikola Zmijanjac),Joan Cervos,Harun Alibegović,Mile Kovačević,Stefan Radaković (70.Damjan Marković),

Viktor Santos(52.Vedad Delić),Eldar Kamenčić(83.Anes Hodžić),Mario Sajak,Nemanja

Marić,Edhem Šupuk.Aleksa Dragić(70.Boško Radinović),

Pomoćni trener:Srđan Marjanović.

„Akademci“ Nenada Bašića i Aleksandra Savića u srijedu 7.juna ,na Gradskom stadionu,igraju finale protiv OFK Brdo.

Izvor: kozarski