Fudbaleri “Omarske” domaćom pobjedom 3:1 protiv “Slobode- Nova banka” iz Mrkonjić Grada, obezbijedili su opstanak u M-tel Prvoj ligi Republike Srpske. Izabranici Zlatka Jelisavca će treću uzastopnu sezonu igrati u ovom rangu.

“Omarska” je u 10. minutu preko Darka Romanića došla u vodstvo 1:0. Četiri minuta kasnije, na 2:0 povisio je Ognjen Jaćimović.

“Sloboda” je golom Ognjena Soldata vratila meč u rezultatsku neizvjesnost. Nakon što u 59. minutu penal za “Omarsku” nije iskoristio Darko Romanić, u 86. minutu, rezervista Anando Krecelj postavio je konačnih 3:1 za neopisivo slavlje Omarščana.

Bodove spasa osvojili su: Jokić, Zdjelar, B. Romanić, D. Romanić (od 70. Krecelj), Anđić, Sunić (od 89. Trkulja), Kopanja, Jaćimović, Banović, Jovičić, Vračar.

Sportsko lice u ovom kolu odluke pokazali su momci iz FK “Laktaši” koji su pobijedili “Drinu” iz Zvornika, konkurenta “Omarske” za ostanak.

Uz to, proslavljen je vodeći zlatni gol Nikole Kopanje (5. minut) u meču protiv “Drine” u Zvorniku.

Izvor: kozarski